9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Червня, 2022

Американо-українська компанія Firefly випробувала ракету Alpha (відео)

Американо-українська компанія Firefly Aerospace випробувала космічну ракету Alpha.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

У четвер, 19 серпня, на базі Космічних сил США Ванденберг в Каліфорнії приватна компанія Firefly Aerospace провела успішне статичне випробування у вигляді «пропалювання» двигуна космічної ракети легкого класу Alpha.

Статичне випробування, під час якого увімкнули двигуни повністю заправленої та встановленої на стартовому майданчику ракети Alpha, тривало близько 15 секунд.

«Я дуже радий, що компанія, в яку я повірив у 2017 році, успішно провела цей передпусковий тест. Тепер ми виходимо на фінальну стадію підготовки до запуску ракети, і відібрані в рамках програми популяризації точних наук проєкти досягнуть космосу», – сказав власник компанії Максим Поляков.

Перший старт ракети заплановано на 2 вересня. Перша місія називатиметься DREAM («Мрія»).

Firefly Aerospace (спочатку – Firefly Space Systems) – створена у 2014 році в Техасі (США) приватна американська компанія, яка веде розробку сімейства РН легкого класу нового покоління. Компанію у 2017 році перезапустив українець Максим Поляков, додавши її до складу Noosphere Ventures.

Офіси компанії розташовані в американському Остіні та українському Дніпрі. Основне виробництво вузлів ракети зосереджено в штаті Техас, однак частково обладнання розробляється і в Україні.

Firefly

Ракета Firefly Alpha призначена для виведення до 1 тис. кг корисного вантажу на низьку орбіту Землі, ціна кожного запуску становитиме $15 млн.

Нині Firefly зосереджена на тому, щоб вийти на орбіту, але Поляков сказав, що глобальне бачення полягає в тому, щоб бути космічною компанією, яка займається всім спектром роботи в космосі: від створення супутників, до виведення їх на орбіту й аналізу отриманих даних.

Окрім ракет Alpha і Beta, Firefly Aerospace працює над створенням орбітального транспортного засобу (OTV) – відомого, як космічний буксир, для доставлення супутників із ракети на певну орбіту – й місячного посадкового модуля під назвою Genesis для NASA.

blank
Габаритно-стикувальний макет першого ступеню ракети Beta. Фото: «ПІВДЕНМАШ»

Нагадаємо, що ДП «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова» (Південмаш) 10 серпня відправило замовнику габаритно-стикувальний макет першого ступеню ракети-носія середнього класу Beta, за контрактом з компанією Firefly Aerospace.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають