9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 6 Лютого, 2023

Український супутник «Січ-2-30» пройшов усі випробування та очікує відправки на космодром

Український супутник дистанційного зондування Землі «Січ-2-30», виготовлений на КБ Південне у місті Дніпро, успішно пройшов всі заплановані випробування та готовий до відправки на космодром.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на повідомлення голови державного космічного агентства України Володимира Тафтая.

blank
Український супутник дистанційного зондування землі “Січ-2-1”

Відправка з Дніпра до США відбудеться найближчими днями. Запуск супутника має відбутися з пускового майданчика компанії SpaceX Ілона Маска на мисі Канаверал (штат Флорида, США) за допомогою ракетоносія Falcon-9. Орієнтовна дата запуску – 10 січня 2022 року.

«Державне космічне агентство України та КБ «Південне» спрацювали без відхилень від графіку. Усі параметри супутника відповідають поставленим технічним вимогам», — заявив Володимир Тафтай.

Роботи з підготовки супутника до запуску та його стикування із ракетою-носієм будуть проведені вже у США.

«Призначення супутника Січ-2−30 — моніторинг використання земель, рослинності, лісових і водних ресурсів, ліквідація наслідків стихійних лих. Тобто це супутник для цивільних цілей. При цьому супутник дасть змогу й отримувати досить якісні дані про створення інженерних споруд, переміщення військової техніки та кораблів», – зазначив Тафтай.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають