9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Листопада, 2023

Сотні макетів військової техніки компанії “Метінвест” надурили окупантів на фронті

В Україні розгорнули масштабне виробництво макетів військової техніки українського, радянського та західного виробництва, аби ввести в оману противника для відтягування вогню на хибні цілі.

Передає Промисловий Портал з посиланням на CNN та Букви.

Муляжі військової техніки створені з єдиною метою: бути знищеними якомога швидше. І в цьому, як зауважив представник металургійної компанії “Метінвест”, котра стоїть за створенням приманок, ця “зброя” дуже успішна: сотні одиниць стали ціллю російських військ майже одразу після того, як були розгорнуті.

Українські та американські гаубиці, танки, міномети, радари, ППО… і цей список можна продовжувати. Якщо озброєння вже функціонує в Україні, велика ймовірність, що “Метінвест” або скопіював його, або перебуває у процесі створення в невеликому ангарі, який сховався на краю величезного промислового майданчика. Зазначається, що там представлений вражаючий набір копій найновіших американських і європейських збройових технологій.

Російська влада неодноразово звітувала про “знищення” української військової техніки, зокрема наданої заходом. Однак більшість таких цілей є спеціально розміщеними на полі бою муляжами.

Російські посадовці неодноразово завищували кількість нібито знищеної української техніки. Зокрема й Путін заявив у 2023 році, що Росія знищила під Києвом “п’ять комплексів Patriot”, хоча на озброєнні України на той час їх перебувало всього два.

“Якщо муляж був знищений, ми працювали недаремно”, – зазначив CNN представник “Метінвесту”. За його словами, чим швидше муляж знищується, тим вищою є якість виробу: якщо по ньому занадто довго не стріляють, інженери повертаються за креслення.

blank
Приманка у вигляді РЛС виробництва компанії “Метінвест”. Фото: CNN

Такі проєкти переслідують дві мети: врятувати життя військовослужбовців і змусити росіян розтратити власні, дуже дорогі безпілотники-камікадзе, снаряди та ракети.

Російські військові знищили вже кілька сотень муляжів, заявив представник компанії, тоді як “Метінвест” не встигає задовольняти попит зі сторони військових. До того ж їй доводиться швидко адаптувати виробництво. Спочатку макети були досить грубими, а мета полягала в тому, щоб обдурити ворога, показавши, що ЗСУ споряджені краще, ніж є насправді.

Однак постачання західної техніки змусили компанію шукати нові способи виготовлення муляжів, схожих на реальну складну і дороговартісну бойову техніку, яка прибуває в Україну.

“Ми рахуємо не кількість виготовлених приманок, а кількість знищених, і це для нас головне, — зауважив представник компанії. — Чим швидше наші приманки будуть знищені, тим краще для нас”.

Він показав репортерам світлини приманок у полі на різних етапах їхнього функціонування, поки нарешті не натрапляє на фотографію, якою особливо пишається. На ній зображено, як десь на дереві в Україні висить опудало президента Росії Володимира Путіна в натуральну величину. Це також робота його людей, каже представник “Метінвесту” із задоволенням, і, сподівається, що як і приманки озброєння, незабаром піде в минуле.

Останні новини:

Зараз читають