9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 11 Грудня, 2023

Солотвино на Закарпатті налагоджує співпрацю з муніципалітетом Словаччини

Селище Солотвино Закарпатської області за допомогою Програми «U-LEAD з Європою» налагоджує співпрацю з муніципалітетом Словаччини Соль.

Про це повідомили в U-LEAD, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Укрінформ.

“Соль і Солотвино поділяють історію, пов’язану з покладами солі, які є на обох територіях. Партнери вперше зустрілися онлайн восени 2021 року та вирішили дослідити можливість співпраці, налагодити спільні заходи для обміну найкращими практиками і розвитку потенціалу місцевих службовців”, – йдеться у повідомленні.

Після нападу росії на Україну пожежники та місцеві службовці зі словацького села Соль одними з перших прибули до кордону для того, щоб зустріти та надати допомогу тисячам українців, які тікали від війни. У цей час Солотвино також приймало внутрішньо переміщених осіб, котрі прибували з різних регіонів України.

У вересні цього року представники селища Солотвино відвідали селище Соль у Словаччині. Соль має досвід отримання фінансування від ЄС. Його мер Йозеф Берта разом із командою представили українській делегації деталі проєктів, продемонстрували отримані результати: школу, реконструкцію історичної будівлі адміністративного офісу, добровільну пожежну бригаду тощо.

«Ми надзвичайно вражені візитом до села Соль. Сподіваємося на налагодження тісної та довгострокової співпраці між нашими муніципалітетами, на реалізацію спільних проєктів, які сприятимуть покращенню життя населення двох громад та швидкій інтеграції України до Європейського Союзу», – зазначив керуючий справами Солотвинської селищної ради Богдан Макусій.

Соль і Солотвино налагоджують співпрацю в рамках ініціативи «Мости довіри», яку впроваджують Рада європейських муніципалітетів і регіонів, а також PLATFORMA за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Останні новини:

Зараз читають