9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 11 Грудня, 2023

Словенія передасть Україні 28 модернізованих спільно з Ізраелем танків M-55S

Україна отримає від Словенії танки M-55S, які є глибоко модернізованою версією радянського танка Т-55.

Уряд Словенії повідомив, що ЗСУ передадуть 28 танків цього типу. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Про чергову підтримку українського війська домовилися прем’єр-міністр Словенії Роберт Голоб та канцлер Німеччини Олаф Шольц.

Тому замість переданих Україні М-55S Словенія отримає 40 німецьких військово-транспортних машин.

«Таким чином подібний круговий обмін також зміцнить оборонну співпрацю між Словенією та Німеччиною», – йдеться у повідомленні.

Багато країн, у яких на озброєнні залишилися старі радянські танки, провели їхню модернізацію. Словенія теж дуже добре вдосконалила свої застарілі танки Т-55.

Танки M-55S це спільний проєкт словенської компанії STO RAVNE та ізраїльської Elbit. Усього разом вони модернізували 30 машин цього типу. Останній оновлений танк Т-55 за цією програмою військо Словенії отримало у 1999 році.

Танк M-55S військових Словенії. Фото з відкритих джерел

У ході модернізації танки отримали нову 105 мм гармату L7 з тепловим кожухом. Було покращено захист бойової машини. Динамічні елементи танка добре видно на корпусі та башті.

Систему управління вогнем удосконалили цифровим балістичним обчислювачем. Зброя стабілізована у двох площинах. На танк встановлено новий приціл Fotona SGS-55 із лазерним далекоміром. Також на машині з’явився приціл командира Fotona COMTOS-55 із незалежною лінією візування стабілізації. Він дозволяє командиру вести цілі й за потреби навіть проводити наведення гармати незалежно від навідника.

Танк M-55S військових Словенії. Фото з відкритих джерел

Сповіщувач про лазерне опромінення LIRD-1A пов’язаний із системою пуску димових гранатометів IS-6, які можуть бути автоматично активовані у разі надзвичайної ситуації.

Модернізація дизельного двигуна V-12  збільшила його потужність із 520 кінських сил до 600.

Також танк був оснащений новими гумометалевими гусеницями, а у задній частині башти з’явилася додаткова ніша.

Останні новини:

Зараз читають