9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 16 Серпня, 2022

Словаччина визначила порядок, за яким готова передати винищувачі МіГ-29 Україні

Уряд Словаччини визначився зі “схемою”, за якою Братислава готова передати свої винищувачі МіГ-29 Повітряним силам ЗСУ.

Про це йдеться в публікації видання Business Insider, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

“Схема” насправді проста – словацька влада готова передати Україні винищувачі після того, як Польща та Чехія зможуть взяти під свій захист повітряний простір Словаччини. В який строк словаки готові дати нам МіГ-29, і які сили та засоби потрібні чехам та полякам, щоб прикрити небо Словаччини – не розкривається зі зрозумілих причин.

blank
Зенітно-ракетний комплекс (ЗРК) С-300 збройних сил Словаччини прямує до України. Фото: Міноборони України

Тут головне, що подолано певний психологічний бар’єр – у квітні Словаччина передала ПС ЗСУ ЗРК С-300, натомість США, Німеччина та Голландія розмістили чотири комплекси Patriot на їх території.

У забезпеченні протиповітряної оборони країни НАТО традиційно роблять ставку саме на винищувальну авіацію, зенітно-ракетні війська відіграють роль другорядну.

blank
Винищувач Міг-29 ВПС Словаччини

За довідником The Military Balance за 2021 рік ми бачимо картину наступну: Словаччина має 9 винищувачів МіГ-29А та 2 винищувачі МіГ-29УБ, Чехія має у своєму розпорядженні 12 винищувачів JAS 39 Gripen C та 2 винищувачі JAS 39 Gripen D; Польща має 22 винищувачі МиГ-29А та 6 МиГ-29УБ, та 50 винищувачів типу F-16 усіх типів.

До початку війни РФ проти України передбачалось, що у 2022 році Словаччина отримає перші із 14 винищувачів F-16, поставка яких була замовлена в США. Чи будуть тепер ці літаки поставлені словакам у визначені терміни – поки невідомо.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають