9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 29 Листопада, 2022

Словаччина ремонтуватиме українські гаубиці Panzerhaubitze 2000

Німеччина розглядає можливість проводити ремонт переданих Україні Panzerhaubitze 2000 у Словаччині, оскільки такі роботи в Польщі наразі неможливі.

Про це повідомляє видання Spiegel, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Зазначають, що Німеччина та Нідерланди передали Україні 22 САУ, які постійно використовуються на фронті. Кожна третя машина вже потребує ремонту.

Уряд Німеччини пропрацьовував з виробником Krauss-Maffei Wegmann (KMW) створення ремонтного центру на території Польщі неподалік з українським кордоном.

blank
Німецька САУ PzH 2000 (Panzerhaubitze)

Але реалізувати ці плани не вдалося, оскільки Польща наполягає, щоб цим ремонтом займалася її державна компанія PGZ. А для проведення робіт підприємство має отримати від виробника конфіденційну інформацію щодо Panzerhaubitze 2000.

На думку представників галузі це неможливо через конкуренцію на ринку. Тож KMW та міністерство оборони Німеччини ведуть перемовини зі Словаччиною, щоб розгорнути ремонтну базу там.

Підкреслюють, що озброєння інших виробників – Diehl, FFG або французької групи озброєнь Nexter, які виробляють САУ CAESAR, згодом також могли б обслуговуватися у Словаччині.

blank
Українські САУ PZH 2000 відправили в Литву на ремонт, Фото: МО Литви

Планується, що центр розпочне роботу до кінця року. Розгортання таких ремонтних потужностей має довгострокову перспективу, оскільки Україна нарощує кількість західного озброєння, яке потребуватиме ремонту.

Також у виданні зауважують, що Україна зацікавлена у більшій кількості самохідних гаубиць Panzerhaubitze 2000.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають