9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 30 Січня, 2023

Словаччина повертається до питання передачі винищувачів Україні

Словаччина розглядає можливість передачі Україні винищувачів МіГ-29. Процес приготування передачі літаків може розпочатися вже найближчим часом.

Про це розповів міністр закордонних справ Словаччини Растислав Качер в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

“Ми ще не передали вам МіГ-29, але готові це зробити. Ми говоримо з нашими партнерами у НАТО про те, як це зробити“, – сказав він.

Також Качер розповів, що про це йшлося під час зустрічі делегації Словаччини з президентом України напередодні в четвер.

“Наш міністр оборони пояснив вашому президенту, як це можливо зробити. І, думаю, найближчими тижнями до Словаччини прибуде українська делегація і ми разом з американськими друзями будемо працювати над тим, щоб це стало реальністю… Я дуже оптимістично налаштований з цього приводу, думаю, це скоро відбудеться і літаки будуть в Україні“, – розповів Растислав Качер.

Міністр закордонних справ не озвучив більше деталей, щоб не завадити процесу підготовки та передачі літаків.

Інформація про ймовірну передачу Словаччиною винищувачів Україні з’явилася влітку. Тоді міністр оборони країни Ярослав Надь повідомив, що передача Україні літаків не може вирішуватися тільки Словаччиною, а потребує погодження з партнерами.

blank
Винищувач Міг-29 ВПС Словаччини

Також йшлося про те, що Братислава має отримати техніку на заміну. Паралельно Словаччина виводить свої МіГ-29 з експлуатації.

Парк словацьких МіГ-29

Парк словацьких МіГ-29 складається з 11 машин: 9 MiG-29AS та 2 спарки MiG-29UBS.

MiG-29AS – це модернізація МіГ-29А (експортний спрощений варіант радянського винищувача для країн Варшавського договору) до варіанта МіГ-29СД.

Літак під час модернізації у 2000-их отримав нові можливості з дозаправки у повітрі. Також були встановлені західні прилади навігації та радіозв’язку. Ключове вдосконалення – нова РЛС, що дозволяє застосовувати ракети з тепловими та радіолокаційними головками самонаведення.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають