9.5 C
Alba Iulia
Середа, 22 Березня, 2023

Словаччина передала Україні зенітно-ракетний комплекс С-300 (відео)

Прем’єр-міністр Словаччини Едуард Геґер у п’ятницю, 8 квітня, підтвердив, що європейська країна надала Україні зенітно-ракетний комплекс С-300.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Blog.

«Я хотів би підтвердити, що Словаччина надала Україні систему протиповітряної оборони С-300. Український народ мужньо захищає свою суверенну країну і нас. Наш обов’язок – допомагати, а не стояти на місці й залишатися в невіданні щодо людських жертв під час агресії росії», – сказав Едуард Геґер.

Міністерство оборони Словацької Республіки повідомило, що це є реакцією на запит України про допомогу у здійсненні самооборони відповідно до статті 51 Статуту ООН як прямий наслідок збройної агресії з боку росії.

Також зазначається, що допомога, яку надає Словацька Республіка, має виключно оборонний характер з метою підтримки самооборони України та захисту невинних життів від подальшої агресії з боку режиму путіна.

«Безпека Словацької Республіки та наших громадян є нашим найвищим пріоритетом. Тому ми вирішили прийняти це рішення в той момент, коли у нас буде адекватна заміна для системи С-300, як ми раніше заявляли. Четверта батарея системи Patriot, однієї з найсучасніших систем протиповітряної оборони, наданої нашими союзниками, буде розміщена в Словаччині. Разом чотири батареї системи Patriot покриватимуть територію Словацької Республіки. Через технічний стан, обмежені можливості обслуговування та вік системи С-300, розміщення четвертої батареї системи Patriot є чудовою новиною для Словаччини й водночас величезною допомогою для України», сказав своєю чергою Міністр оборони Словаччини Ярослав Най.

blank
Зенітно-ракетний комплекс (ЗРК) С-300 збройних сил Словаччини прямує до України. Фото: Міноборони України

Довідка

Розробка зенітно-ракетного комплексу С-300 розпочалася СРСР ще наприкінці 1960-х років. Він мав змінити старі стаціонарні комплекси С-75.

blank
Пуски зенітних ракет з комплексу С-300ПТ ЗСУ на полігоні Державному випробувальному полігоні “Ягорлик” під час навчань “Об’єднані зусилля – 2020”

Комплекс С-300 створювався насамперед для оборони великих стратегічних об’єктів, наприклад, міст, але в результаті з’явилося ціле сімейство ЗРК: С-300В, С-300Ф та С-300П.

Перші дивізіони С-300 було розгорнуто 1979 року. З того часу всі три “гілки” комплексу модернізувалися. Остання версія системи ППО С-300ПМ2 (експортна версія – С-300ПМУ2) з’явилася наприкінці 1990-х років.

blank
Зенітно-ракетний комплекс (ЗРК) С-300 збройних сил Словаччини. Фото з відкритих джерел

На озброєнні Словаччини були модифікації С-300ПМУ, які і передали Україні. Цей комплекс здатний боротися не лише з літаками та вертольотами, але й з оперативно-тактичними балістичними ракетами малої та середньої дальності.

С-300, особливо його останнє покоління, вважається сучасним та потужним засобом протиповітряної та протиракетної оборони. Донині росія експортує ці комплекси до інших країн.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають