9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 30 Січня, 2023

Швеція виділить на підтримку України додаткові 17,9 млн євро

Швеція посилює підтримку України та надасть додатково 17,9 млн євро, що складає 200 млн шведських крон.

Ці кошти будуть направлені у Міжнародний фонд підтримки України під керівництвом Великої Британії, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

“Швеція посилює підтримку оборони України. Під час зустрічі в Ризі з партнерами з Об’єднаних експедиційних сил Швеція оголосила про виділення додаткових 200 мільйонів шведських крон через Міжнародний фонд підтримки України під керівництвом Великої Британії для зміцнення військового потенціалу України. Свобода і незалежність українського народу є передумовою безпечної та захищеної Європи“, – заявив прем’єр-міністр Королівства Швеції Ульф Крістерссон.

Загалом від лютого 2022 року Швеція надала Україні 906 мільйонів євро підтримки й 572 млн євро з цієї суми були направлені на надання військової допомоги.

blank
Допомога Швеції Україні станом на грудень 2022 Джерело: Посольство Швеції в Україні

Також уряд Швеції виділяв кошти на гуманітарну допомогу, фінансову підтримку, відбудову та підтримку реформ.

Крім того, країна підтримує Україну через структури ЄС та ООН.

11 грудня стало відомо, що Швеція надасть Україні дев’ятий пакет військової допомоги, який буде на 50% більшим за попередній. Таке рішення було ухвалено через ескалацію з боку РФ.

В цьому пакеті допомоги – системи протиповітряної оборони, комплектуючі для інших систем ППО та зимова амуніція для військових.

blank
ПЗРК RBS-70

Які саме системи озброєння передає Швеція та коли вони можуть бути доставлені в Україну – не називають.

Восьмий пакет допомоги містив системи протиповітряної оборони, боєприпаси, транспортні засоби для особового складу, особисте спорядження, включаючи зимове спорядження та бронежилети, обладнання для прицілювання, намети та маскувальні сітки.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають