9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 11 Грудня, 2023

Швеція передасть Україні 5000 гранатометів та снайперські гвинтівки

Швеція поставить Україні великокаліберні снайперські гвинтівки AG 90 та протитанкову зброю AT4.

Про це йдеться у заяві Міністерва оборони Швеції, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Швеція прийняла нову поправку щодо надання Україні фінансової підтримки та обладнання у відповідь на вторгнення росії.

Шведські збройні сили можуть обходитися без певних оборонних матеріалів протягом обмеженого періоду.

Уряд пропонує Швеції передати Україні додаткові оборонні засоби у вигляді протикорабельного ракетного комплексу RBS 17, снайперських гвинтівок AG 90 та боєприпасів до них, а також додатково 5000 шведських безвідкатних протитанкових гранатометів AT4.

Швеція також має намір внести 60 мільйонів шведських крон до створеного НАТО фонду підтримки Збройних сил України.

Навесні цього року Швеція пожертвувала близько 48 мільйонів євро на спеціальний рахунок Національного банку України для збирання коштів на підтримку збройних сил країни.

Наразі уряд пропонує Швеції внести до фонду додатковий фінансовий внесок у розмірі 55 млн євро. Ця підтримка допоможе зміцнити здатність України протистояти російській агресії у критичний момент.

Швеція підтримала українське громадянське суспільство через дії через Шведське агентство з надзвичайних ситуацій у рамках Механізму цивільного захисту ЄС та ООН. Уряд також пропонує включити на цю підтримку додаткові 10 мільйонів євро.

Що ж до озброєння, то початку війни Швеція поставила вже 10 000 протитанкових гранатометів АТ4.

Про озброєння для України

АТ4 є серією 84-мм некерованих реактивних переносних однозарядних безвідкатних протитанкових засобів виробництва шведської компанії Saab Bofors Dynamics. Гранатомет може керуватися одним солдатом і, залежно від моделі ракети, має дальність стрільби від 200 до 600 м і може пробивати броню завтовшки до 460 мм.

AG 90 – шведське позначення американської снайперської гвинтівки Barrett M82 калібру 12,7 мм. Це напівавтоматична зброя, що стріляє патронами НАТО 12,7×99 мм із магазину на 10 патронів. Максимальна ефективна дальність становить близько 1,8 км.

Останні новини:

Зараз читають