9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 16 Травня, 2022

Завод «Нібулон» прийняв на ремонт фрегат «Гетьман Сагайдачний»

Флагман Військово-морських сил ЗС України фрегат «Гетьман Сагайдачний» (F130), проєкту 11351 «Нерей», зайшов на cуднобудівно-судноремонтний завод «Нібулон» у Миколаєві для виконання ремонтної програми.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Корабель зайшов на підприємство 3 липня 2021 року й зараз ошвартований біля стінки заводу після того, як він здійснив перехід з пункту постійного базування в Одесі.

blank
Флагман ВМС ЗС України фрегат «Гетьман Сагайдачний» проєкту 11351 Фото: Facebook/Сергій Жолонко

Наразі не відомо, який обсяг робіт заплановано провести на флагмані національного флоту та чи буде проведена на миколаївському підприємстві модернізація корабля.

За інформацією озвученою у Паспорті бюджетної програми на 2021 рік, цьогоріч на модернізацію флагмана ВМС ЗС України фрегату «Гетьман Сагайдачний» заплановано виділити 436 мільйонів гривень, у цю суму також включено ремонт корабля.

Раніше повідомлялося, що на флагмані ВМС ЗС України фрегаті «Гетьман Сагайдачний» модернізують РЛС виявлення надводних цілей МР-750 «Фрегат-МА».

blank
РЛС «Фрегат-МА» на фрегаті «Гетьман Сагайдачний» Фрагмент з фото ВМС ЗС України

Проводить ці роботи державне підприємство «НДІ радіолокаційних систем «Квант-Радіолокація», яке є співвиконавцем у ремонті та модернізації головного корабля національного флоту.

Також у червні 2020 року з’явилась інформація про ремонт паливної апаратури газотурбінної установки флагману національного флоту, роботи проведе ДП «Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря»-«Машпроект» з Миколаєва.

blank

Попередній доковий ремонт корабля відбувався у 2017 році на ПАТ «Іллічівському судноремонтному заводі», з яким підписало угоду ПрАТ «Кузня на Рибальському, що було виконавцем угоди.

Вибір ремонтного майданчика відбувся по відкритій процедурі у системі Prozorro та обійшовся державному бюджету у 14,5 млн гривень.

blank
Флагман ВМС України фрегат проєкту 11351 “Гетьман Сагайдачний” на параді на честь Дня ВМСУ 5 липня 2020 року. Маючи довжину у 124 метри, водотоннажність 3274 тонн та прийнятий до складу флоту у 1993 році він менший та новіший за фрегати Oliver Hazard Perry

Єдиним конкурентом на тендері було ТОВ «Миколаївська суднобудівна верф», що запропонувало більшу ціну за той же обсяг робіт.

Доковий ремонт стосувався корпусних, механічної й електричної частин військового корабля. Перед цим подібний обсяг робіт на єдиному українському фрегаті був проведений у 2021 році.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають