9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 29 Листопада, 2021

ВМС України обмежаться закупівлею восьми малих броньованих артилерійських катерів

Військово-морські сили України обмежиться закупівлею 8-х МБАКів (малих броньованих артилерійських катерів проєкту 58155) для своїх потреб.

Про це він розказав в інтерв’ю для Думская розказав Командувач ВМС ЗС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

У бойовому складі українського флоту вже знаходиться 6 катерів цього типу.

Сьомий МБАК «Костопіль» зараз проходить державні випробування, котрі мають бути завершені до кінця серпня 2020 року.

«До кінця року буде добудована ще одна одиниця – восьма. Ми поки зупиняємось на восьми – це та кількість, що нам необхідна», – сказав контр-адмірал

blank

Закладка перших двох МБАКів відбулась 25 жовтня 2012 року у Києві, на публічному акціонерному товаристві «Завод „Ленінська кузня“» (зараз «Кузня на Рибальському») згідно з контрактом, укладеного між Міністерством оборони України та ПАТ «Завод „Ленінська кузня“».

За тогочасною концепцією розвитку ВМС України планувалось озброїти ними дивізіон річкових кораблів, який було створено у 2013-у році та мав дислокуватися на річці Дунай.

Проте через відсутність сталого фінансування роботи декілька разів призупинялися та катери було спущено на воду лише у 2015-у році, тобто після російської агресії та втратою більшості корабельно-катерного складу ВМС ЗС України, котрий базувався на території Криму.

7 квітня 2016 року відбулась урочиста закладка наступних чотирьох малих броньованих артилерійських катерів проєкту 58155 на замовлення Міністерства оборони України.

Перші два МБАКи отримали назви «Аккерман» та «Бердянськ», а урочисте введення до складу ВМС ЗС України відбулось 6 грудня 2016 року.

Гюрза-М
Фото: Думская

Чотири наступних було спущено на воду у червні 2017-го року, а зарахування до складу флоту 1 липня 2018 року в рамках урочистого святкування Дня ВМС в Одесі. Катери отримали назви українських міст: «Вишгород», «Кременчук», «Лубни» та «Нікополь».

7-й корпус катеру проєкта 58155 шифр «МБАК» почали будувати у 2018 році, а під час закладки восьмого малого броньованого артилерійського катера та третього десантно-штурмового проєкту 58503 типу «Кентавр-ЛК» у лютому 2019-го року на підприємстві проводили роботи з його збирання.

blank
7-й малий броньований артилерійський катер у лютому 2019 року Скріншот: Ukrainian Military Pages

Спуск на воду 7-го МБАКу відбувся 3 квітня 2019-го року а на початку жовтня 2019-го року він прибув до Одеси.

Також наразі підприємство продовжує виготовлення 8-го МБАКу для ВМС України.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають