9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 28 Січня, 2022

Відбулась довгоочікувана передача двох катерів типу Island у розпорядження ВМС України (фото)

Берегова охорона США у цей четвер 27 вересня 2018 року здійснила передачу Україні двох катерів типу Island на військово-морській базі у Балтіморі.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Український мілітарний портал.

У церемонії беруть участь президент Петро Порошенко, який в даний момент перебуває з офіційним візитом у США, куди він прилетів для участі в Генасамблеї ООН, і віце-адмірал берегової охорони США Майкл Макаллістер.

Президент України Петро Порошенко на церемонії звернувся до присутніх: 

 Цей день знаменує ще один етап в розвитку стратегічного партнерства між Україною та Сполученими Штатами Америки.

Керівництво США, Президент Сполучених Штатів, ще раз довів свою тверду позицію на  сторожі Міжнародного права, підтримку свободолюбивих людей у їх прагненні до миру,демократії та незалежності.

Перші два катери «Island» будуть ще однією цеглиною для зміцнення військово-морського союзу між українським та американським народами. Разом з американською допомогою у розбудові військово-морського командування ВМС України в Очакові…”

“Наша задача –  переконати Кремль в нашій рішучості захищати берега України, як це було на землі у Донбасі.  З солідарністю, єдинством та підтримкою ми можемо забезпечити цю червону лінію для агресора.

Без куль, але з рішучістю діяти. Мир через силу – це сама ефективна політика проти агресії Росії. Якщо ми будемо підтримувати тиск, Крим стане  нестерпним тягарем для Москви, і агресія для Кремля втратить будь-який сенс”, – зауважив Президент України.

Характеристики катерів:

Катери класу «Айленд» будувалися верф’ю Bollinger Shipyards в Локпорті (штат Луїзіана) з 1985 по 1992 роки в кількості 49 корпусів (бортові номери WPB 1301 – WPB 1349) для Берегової охорони США. Мають повну водотоннажність 168 т, довжину 110 футів (34 м), осадку 2 метри, сталевий корпус і алюмінієву надбудову. Двохвальна дизельна енергетична установка потужністю 6200 к.с. забезпечує швидкість до 29,5 уз. Екіпаж складає 16 осіб, автономність п’ять діб. Катери оснащені РЛС загального виявлення AN/SPS-73, моторним човном, штатне озброєння складається з 25-мм автоматичної артилерійської установки Mk 38 Bushmaster і двох-чотирьох 12,7-мм кулеметів М2НВ. Дальність плавання до 3000 миль.

“Цей жест підтримки посилив оборонну співпрацю між нашими країнами і виявився надійною мірою, щоб стримувати зростаючу російську агресію.

Сьогоднішня подія ясно показує, що Стратегічне партнерство між Україною та Сполученими Штатами – живе та продуктивне.

І я хотів би ще раз повторити – сьогодні найкращим способом захисту Вільного Світу є захист України, міцна підтримка реформ, а також нові цільові санкції та постійний дипломатичний тиск на Росію”, – на завершення сказав Петро Порошенко.

Нагадаємо, наприкінці серпня Кабінет міністрів України дозволив Міністерству оборони оплатити Island, тобто провести 100% – у передоплату супутніх витрат. Згідно з домовленостями, американські патрульні катери передаються ВМСУ на безоплатній основі, українська сторона забезпечить 100% передоплати загальної вартості супутніх послуг в розмірі 10,1 млн дол. на термін до 18 місяців.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають