9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 24 Березня, 2023

В Азербайджані розпочалося будівництво поромів Ro-Pax за українським проектом

blankБакинський суднобудівний завод Baku Shipyard приступає до будівництва двох нових унікальних поромів типу Ro-Pax. Про це пише Trend. Передає Порти України.

Різка перших сталевих листів відбулася 16 березня на суднобудівному заводі.

Пороми призначені для вантажних і пасажирських перевезень. Судна дедвейтом 5540 тонн матимуть можливість завантаження на борт до 56 цистерн (12-метрових), 46 піввагонів (13,9-метрових), 44 вантажних вагонів (14,7-метрових), 50 вантажних машин, а також мати 100 пасажирських місць .

Будівництво суден планується завершити до кінця 2018 року.

За словами міністра економіки Азербайджану Шахіна Мустафаєва, 30% будівельних робіт буде здійснюватися за рахунок коштів уряду країни.

Контракт на будівництво поромів на суму 132 млн манатів (близько $ 75 млн) був підписаний в жовтні 2016 року. Суду будуть побудовані на замовлення ЗАТ «Азербайджанське Каспійське морське пароплавство» (АКМП). Проектувальником за проектом виступає українське ТОВ «Морське інженерне бюро».

ЗАТ «Азербайджанське Каспійське морське пароплавство» грає роль сполучної ланки в транспортному коридорі Європа – Кавказ – Азія (ТРАСЕКА), випонена перевезення вантажів і пасажирів в Транскаспійський напрямку, здійснює повне забезпечення процесів видобутку вуглеводнів на море. В даний час АКМП має в своєму розпорядженні 13 поромів, два з яких пороми типу Ro-Ro. Місткість семи поромів становить 28 вагонів, інших шести поромів – 52-54 вагона.

У січні 2017 року ТОВ «Морське інженерне бюро» (Одеса) та АКМП підписали угоду про створення спільного підприємства (СП) «Каспійське морське інженерне бюро».

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають