9.5 C
Alba Iulia
Субота, 4 Грудня, 2021

В Азербайджані збудували танкер частково розроблений за одеським проєктом

В Азербайджані спущений на воду для остаточної добудови нафтоналивний танкер “Кельбаджар”, побудований ТОВ “Бакинський суднобудівний завод” за замовленням Азербайджанського Каспійського морського пароплавства (ASCO).

Передає Національний просимловий портал з посиланням на ЦТС.

Будівництво корпусу судна завершено на 100%. Решта завершальних робіт буде продовжена біля причальної стінки суднобудівного заводу.

У зв’язку з цим танкер “Кельбаджар” був спущений з будівельно-установчої майданчика заводу гідравлічними візками через плавучий док.

Концепція судна була розроблена спільно з Одеським морським інженерним бюро і фахівцями ASCO.

Довжина танкера “Кельбаджар” становить 141 м, ширина – 16,9 м, висота борту – 6 м. Корабель з екіпажем, що складається з 15 чоловік, зможе рухатися зі швидкістю 10 вузлів на годину.

Танкер має шість вантажних танків загальною місткістю 9212 кубометрів для перевезення сирої нафти і нафтопродуктів. Судно з дедвейтом 7 875 тонн на морі і 5 447 тонн на річці оснащено двома двигунами марки Wartsila, кожен потужністю 1200 кВт.

Після завершення експлуатаційних випробувань на причалі заводу почнуться випробування танкера “Кельбаджар” на морі. Планується експлуатація танкера в зарубіжних водах.

Це судно є другим нафтоналивним танкером, побудованим на “Бакинському суднобудівному заводі”. Перший танкер, “Лачін”, введений в експлуатацію в минулому році, вже ходить у зарубіжних водах під прапором Азербайджану.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають