9.5 C
Alba Iulia
Субота, 24 Липня, 2021

В Азербайджані побудували спроєктований в Україні пором (фото)

 • 1 березня на Бакинському суднобудівному заводі пройшла церемонії спуску на воду судна-порому типу Ro-Pax “Академик Зарифа Алиева” й здачі в експлуатацію судна-порому “Азербайджан”.

  У церемонії взяли участь Президент Азербайджану Ільхам Алієв і перша леді Мехрібан Алієва, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на газету Моряк.

  Концепція та інженерно-проєктні роботи нового судна-порому типу Ro-Pax, що вважається унікальним проєктом і вперше введеним в експлуатацію на Каспії, були розроблені Одеським морським інженерним бюро при активній участі інженерів ASCO.

  Довжина суден типу Ro-Pax становить близько 154,5 метрів, ширина – 17,7 метра, а висота – 7,5 метра. Судно здатне перевозити 100 пасажирів, 56 вагонів-цистерн або 50 великовантажних автомобілів.

  Пороми цього проєкту оснащені вантажним ліфтом, вертолітним майданчиком, системою рівноваги при вітряній погоді та двома тяговими локомотивами.

  Суднаа-пороми типу Ro-Pax разом з іншими поромами, що знаходяться в цей час у флоті ASCO, стануть важливою ланкою ланцюга вантажоперевезень у Транскаспійському міжнародному транспортному маршруту, що з’єднує залізниці на східному і західному узбережжях Каспію по морю. Крім того, ці судна-пороми забезпечать перевезення транзитних вантажів через територію Азербайджану.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Основний український завод з ремонту зенітних комплексів вийшов у прибуток

  Балаклійський ремонтний завод, який ремонтує зенітні комплекси 9К33 «Оса», 2К12 «Куб», 9К330 «Тор», 2К22 «Тунгуска», ЗСУ-23-4 «Шилка»...

  Перший зібраний в Одесі гелікоптер SW-205 покажуть 16 серпня

  Перший зібраний в Одесі на місцевому авіаремонтному заводі цивільний «Ірокез» – гелікоптер SW-205, обіцяють показати 16 серпня.Про це...

  Сили спеціальних операцій оснастять новими бронежилетами українського виробництва

  Військовослужбовці Сил спеціальних операцій ЗСУ отримають бронежилети нового зразка. Відповідні вимоги до цієї амуніції вже розроблені в Міністерстві оборони України.

  До України прибув п’ятий гелікоптер H145 для Національної поліції

  П’ятий гелікоптер H145 для Національної поліції у середу, 21 липня, прибув до України.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Державний науково-дослідний інститут авіації розглядає можливість локалізації радянських винищувачів в Україні

  У Державному науково-дослідному інституті (ДНДІ) авіації розглядають локалізацію радянських винищувачів в Україні.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  У Збройних силах відкрили школи підготовки фахівців радіоелектронної боротьби та розвідки

  У навчальних центрах Збройних Сил України відкрито нові школи підготовки кваліфікованих фахівців – радіоелектронної боротьби та радіоелектронної розвідки.Передає Національний...

  Укрзалізниця у першому півріччі перевезла 23 мільйони тонн мінбудматеріалів

  "Укрзалізниця" за перше півріччя 2021 року перевезла залізницею у внутрішньому сполученні майже 23,3 мільйонам тонн мінбудматеріалів, що на 21,5% перевищує аналогічний показник...

  З аеропорту Ужгорода виконали перший міжнародний рейс

  Аеропорт Ужгород обслужив перший міжнародний рейс з моменту відновлення роботи аеропорту.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Зараз читають

  Десантно-штурмовий катер «Малин» проєкту «Кентавр-ЛК» пройшов доковий ремонт в Одесі

  Десантно-штурмовий катер «Малин» проєкту 58503 шифр «Кентавр-ЛК» пройшов доковий ремонт в Одесі.Про це...

  “Мотор Січ” купує іспанську технологію з виробництва композитів для гелікоптерів

  У 2022 році підприємство "Мотор Січ" придбає іспанську технологію з виробництва композитів для цивільних вертольотів.

  “АрселорМіттал Кривий Ріг” вперше відправив з Миколаєва судно з рекордною партією металопродукції

  Металургійний комбінат "АрселорМіттал Кривий Ріг" вперше відправив морським транспортом з Миколаєва рекордну партію металопродукції.

  Основний український завод з ремонту зенітних комплексів вийшов у прибуток

  Балаклійський ремонтний завод, який ремонтує зенітні комплекси 9К33 «Оса», 2К12 «Куб», 9К330 «Тор», 2К22 «Тунгуска», ЗСУ-23-4 «Шилка»...