9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 21 Березня, 2023

Українське дунайське пароплавство будує нові баржі з конструкцій старих ліхтерів

На Кілійському суднобудівно-судноремонтному заводі розпочалася підготовка до створення несамохідного судна з конструкцій суден-донорів.

Про це повідомив голова Українського дунайського пароплавства (УДП) Дмитро Москаленко, передає Промисловий Портал з посиланням на delo.ua.

Це наступний етап проєкту розбудови флоту барж для компанії.

На сліп підняли два перших ліхтера (різновид баржі) які виступають донорами. Москаленко пояснив, що з часів розпаду СРСР відмовилися і від радянської системи ліхтерних перевезень, адже використання цих невеличких суден довжиною лише 40 метрів у якості річкових барж економічно недоцільне.

blank
Будівництво великих барж на основі ліхтерів. Фото: ПрАТ “Українське Дунайське пароплавство”

На їхній основі можна створювати справжні баржі з великою вантажопідйомністю — цю можливість вирішили використати. Нове судно будується шляхом стикування двох ліхтерів через вставку, що вирізається із третього ліхтеря.

Станом на початок березня в УДП залишилося 86 ліхтерів, більша частина з яких псується. У найближчі 2-3 роки УДП планує повністю закрити питання ліхтерів: всі судна, які ще перебувають у задовільному технічному стані трансформують в баржі. Очікується, що отримають таким чином ще 5-6 баржевих караванів.

blank
Будівництво барж на основі ліхтерів. Фото: ПрАТ “Українське Дунайське пароплавство”

“Економічні розрахунки, проведені нашими аналітиками, свідчать, що інвестиції у будівництво SLG барж є абсолютно виправданими. Тим більше, що конверсію ми проводимо на власному виробництві. Так чи інакше, будівництво нових барж вже фактично стартувало. Як я вже зазначив, два перші ліхтери вже готуються до “нового життя”, ще 7 ліхтерів відібрані для перебудови і з часом також перемістяться на завод”, — резюмував Москаленко.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають