9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 4 Грудня, 2022

Україні необхідно побудувати 240 нових суден для торгового флоту – Укроборонпром

Для задоволення внутрішніх потреб цивільного флоту в Україні необхідно побудувати 240 нових суден, про що зазначено в проєкті Стратегії розвитку суднобудівної промисловості на період до 2030 року, який презентували ДК “Укроборонпром” та Асоціація суднобудівників “Укрсудпром”.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

Відзначається, що будівництво нових суден дозволить створити 3,5 тисячі робочих місць і збільшити бюджетні відрахування на 7,56 млрд грн щорічно.

blank

Розробники стратегії підрахували, що обсяги вантажних перевезень внутрішніми водними шляхами України до 2030 року можуть бути збільшені до 30 млн тонн на рік і щорічно приносити 16,47 млрд грн до бюджету.

Для підвищення конкурентоспроможності та залучення інвестицій в суднобудівну галузь в “Укроборонпромі” та “Укрсудпромі” пропонують тимчасово звільнити від податкового та митного навантаження вироблені за кордоном товари, які використовуються для суднобудування, тимчасово звільнити від сплати податків суднобудівні підприємства, а також провести реструктуризацію боргів таких підприємств перед бюджетами та фондами.

blank

Пропонується також прийняти рішення РНБО про заборону використання суден, вироблених у РФ, і продовжити дію закону про держпідтримку суднобудівної промисловості.

Крім того, розробники стратегії пропонують підтримати суднобудівну галузь шляхом спрямування частини чистого прибутку ДП “Адміністрація морських портів України” на виконання інвестиційної програми із закупівлі суден, залучення експортно-кредитного агентства для захисту українських експортерів, вирівнювання вартості вантажних перевезень залізничним і водним шляхам і введення прогресивного стимулюючого податку на експлуатацію суден старше 30 років.

blank

За даними “Укроборонпрому” та “Укрсудпрому”, в Україні на сьогодні експлуатуються 1,4 тис. суден торгового флоту, їх середній вік становить 32 роки.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають