9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 2 Лютого, 2023

Україна будуватиме багатоцільові судна за данським проєктом

У суботу, 18 грудня, відбулось підписання Меморандуму Міністерством інфраструктури України та Міністерством оборони Королівства Данії з питань співпраці щодо розвитку та посилення морського потенціалу України.

Підписання відбулося в рамках офіційного візиту в Україну Міністерки оборони Данії Тріне Брамсен, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на maritimebusinessnews.com.ua.

Зокрема, у рамках Меморандуму планується проєкт будівництва багатоцільових суден. Виробництво буде повністю локалізовано на території України, а понад 50% від обсягу замовлень буде виконано українськими підприємствами.

«Україна має великий потенціал для розвитку суднобудівництва — це й доступ до найбільших судноплавних річок Східної Європи, і сформована портова інфраструктура, та найголовніше — наявні суднобудівні потужності.

Майбутні україно-данські судна будуватимуться на заводі в Україні, використовуючи передовий досвід у проєктуванні наших данських партнерів, а також сучасне обладнання. Сподіваюся на розвиток нашої співпраці з Королівством Данією, особливо в перспективних та високотехнологічних проєктах», — розповів Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.

Проєкт буде реалізовано за підтримки уряду Данії та данської Експортної кредитної Агенції (EKF). Судна проєктуватимуть данські компанії відповідно до вимог замовника.

Завершення будівництва першого судна MPV80 передбачається до 2024 року. Воно зможе виконувати десятки функцій, серед яких і проведення пошуково-рятувальних робіт. Судно буде обладнане передовими розробниками високотехнологічного спеціалізованого обладнання данських виробників.

blank
Миколаївський суднобудівний завод «Океан»

Нагадаємо, що на доручення Президента України Міністерство економіки спільно з Міністерством інфраструктури розпочинає програму відновлення українського судно та машинобудування. Йдеться про будівництво в найближчі 5 років морських та річкових суден, вагонів, літаків.

Довідка

MPV 80 — це пропозиція KERSHIP для клієнтів, які зацікавлені у надійному судні для виконання широкого спектру місій. Судно розроблено з великою універсальністю, відмінною морехідністю та побудовано за європейськими стандартами.

Створене для виконання цивільних і військових завдань у водах виключної економічної зони (ВЕЗ), включаючи гуманітарну допомогу, реагування на забруднення, захист кордонів або боротьбу з піратством, MPV 80 також може виконувати вантажні перевезення (до 6 контейнерів) і логістичні операції.

Багатоцільове судно MPV 80 базується на досвіді KERSHIP у суднобудуванні та системній інтеграції різних систем і значно знижує загальну вартість володіння флотом.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають