9.5 C
Alba Iulia
Субота, 30 Вересня, 2023

У Миколаєві розробляють екологічний водневий двигун

Державне підприємство «Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря»-«Машпроект», що входить до складу «Укроборонпрому», за власні обігові кошти розпочало розробку водневого двигуна.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на пресслужбу “Укроборонпрому”.

Створення двигунів на екологічному паливі дасть змогу зміцнити енергетичну незалежність України, зменшити викиди парникових газів та забруднення навколишнього середовища.

На сьогодні «Зоря»-«Машпроект» працює над створенням випробувального стенда для розробки дослідних зразків, випробувань та одержання робочих зразків камер згоряння для серійних та перспективних газотурбінних двигунів власного виробництва.

Завершити роботи зі створення стенду підприємство планує в III кварталі 2022 року, а виготовити робочий зразок камери згоряння на водневому паливі для газотурбінного двигуна потужністю у 25 МВт – у 2023 році.

Такий стенд використовуватиметься підприємством і у подальших науково-дослідних роботах із розвитку водневих технологій.

Другим етапом цього інноваційного проєкту підприємства має стати створення стенду електростанції на випробувальному майданчику «Каборга» (Миколаївська область, Україна). Там планують провести комплекс дослідно-довідних робіт для серійних та перспективних газотурбінних двигунів власного виробництва на водневому та газоводневому паливі, а також випробування двигунів перед постачанням потенційному замовнику на реальну електростанцію.

«Розробка водневих двигунів та їх подальше впровадження у промислових масштабах може покращити енергетичну безпеку Україну та якість повітря, яким ми дихаємо. Перехід до водневої економіки вже розпочався у всіх розвинених країнах світу, Україна не пасе задніх. Вже сьогодні «Зоря»-«Машпроект» працює над тим, щоб зменшити залежність від імпорту енергоносіїв. На сьогодні ми робимо це за власні обігові кошти, втім, сподіваємось, що цей водневий напрямок буде підтриманий і на державному рівні», – відзначив генеральний директор ДП «НВКГ «Зоря»-«Машпроект» Олексій Жуковець.

Як відомо, Україна задовольняє свої енергетичні потреби переважно за допомогою традиційних видів палива – вугілля, газу, нафти та нафтопродуктів – значна частина яких імпортується. Втім, майбутнє за відновлюваними джерелами енергії з низьким вмістом вуглецю.

Останні новини:

Зараз читають