9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Червня, 2022

Цього літа планують закласти першу «Лань» та спустити на воду «Кентаври» для ВМСУ

Цього року буде значно посилена морська складова Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Ukrainian Military Pages.

Про це під час робочого візиту до Західної військово-морської бази повідомив Командувач ВМС ЗС України віце-адмірал Ігор Воронченко.

На середньострокову перспективу започатковано переробку до сучасних стандартів проекту ракетного катера «Лань», який стане основою ударного ракетного потенціалу вітчизняних ВМС. Закладку першого корпусу цього катеру заплановано на літо цього року.

Нагадаємо, що цього року вже відбулися успішні льотні випробування протикорабельного ракетного озброєння для цього проекту. Це повністю українська розробка конструкторів державного підприємства «ДержККБ «Луч» у співпраці з іншими державними і приватними підприємствами ОПК України.

Також, за словами командувача, влітку будуть спущені на воду два катери типу «Кентавр», що були закладені у грудні 2016 року на київському суднобудівному заводі «Кузня на Рибальському».

— Я бачу значні перспективи у будівництві малих мобільних катерів типу «Кентавр». Їхні переваги — велика швидкість, вогневий потенціал та десантна ємність, що дозволяє виконати чимало завдання, визначених на перспективу, — розповів віце-адмірал Ігор Воронченко.

Крім того, наразі завершується прийом до складу ВМС чотирьох катерів типу «Гюрза», призначених для захисту інфраструктури портів, прибережної зони, гирл річок.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають