Окрім флагманського корабля ВМС України, поточного року на вітчизняних підприємствах буде відремонтовано ще п’ять кораблів і суден.
У Військово-Морських Силах Збройних Сил України тривають роботи з відновлення технічної готовності корабельного складу та суден забезпечення. Із Державного бюджету заплановано виділити на виконання цього завдання близько 28 млн грн.
Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Народна Армія.
Уже на початку січня на сайті електронної системи державних закупівель РroZorro опубліковано тендерну документацію, що стосується докового ремонту фрегата «Гетьман Сагайдачний» (U130), артилерійського катера «Скадовськ» (U170), судна розмагнічування «Балта» (U811), навчального катера «Чигирин» (U540), а також морського водолазного бота «Нетішин» (U700).
Також, Кабінет Міністрів своєю постановою від 8 лютого 2017 року №81-р затвердив розподіл коштів за бюджетною програмою розвитку озброєння та військової техніки Збройних Сил України, відповідно до якого на ремонт та модернізацію фрегата «Гетьман Сагайдачний» спрямують 91 млн грн.
Як повідомив начальник Управління експлуатації й судноремонту командування ВМС ЗС України капітан І рангу Володимир Шевченко, зокрема, на флагмані національного флоту судноремонтне підприємство, що виграє тендер, здійснить плановий доковий ремонт корабля, ремонт корпусних конструкцій надбудови, а також поточний і підтримувальний ремонт ракетно-артилерійського та мінно-торпедного озброєння.
Нагадаємо що: Голова ВМС анонсував створення ремонтної бази повного циклу для кораблів флоту
Доковий ремонт цього корабля – це очищення, огляд і фарбування підводної частини його корпусу, донної арматури та цистерн, – зазначив Володимир Шевченко. – Крім цього, ми плануємо здійснити поточний ремонт рулів, ліній валів та гребних гвинтів, а також інших пристроїв, систем, зброї й технічних засобів, ремонт яких не може бути виконано на плаву.
До речі, доковий ремонт флагмана триватиме не більше як чотири місяці.
Командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України віце-адмірал Ігор Воронченко:
«Цей рік оголошено роком Військово-Морських Сил, і збільшення корабельно-катерного складу є пріоритетним.
Водночас із введенням до бо-йового складу новітніх зразків кораблебудівної галузі України заплановано відновлення кораблів, які вийшли з анексованого Криму та потребують модернізації і ремонту. Важливим нововведенням на флоті поточного року стане створення власної сучасної майстерні для ремонту катерів водотоннажністю до п’ятисот тонн. Це дозволить здійснювати повний цикл ремонту від докування до швартових і ходових випробувань власними силами екіпажів, не виключаючи катери із компанії.
Цьогоріч буде продовжено фінансування будівництва корвета для українського флоту. На даний час уже опрацьовано та затверджено державне оборонне замовлення, що передбачає виділення ресурсного забезпечення під держгарантування».
Після закінчення ремонту заплановано контрольний вихід корабля «Гетьман Сагайдачний» у море для ходових випробувань головної енергетичної установки на різних режимах ходу.
Своєю чергою артилерійський катер «Скадовськ» пройде доковий ремонт, найімовірніше, на причальній стінці в пункті постійної дислокації. Це, на думку флотського командування, значно здешевить вартість усіх заходів і дасть змогу акумулювати кошти на додаткові роботи. Усього ж заплановано близько 3 млн грн.
Нагадаємо що: Україна відновлює будівництво корвета проекту 58250 для ВМС України
Що ж стосується водолазного судна «Нетішин», то на його оновлення поточного року буде виділено близько 6 млн грн. Цієї суми, за розрахунками Управління експлуатації й судноремонту командування ВМС ЗС України, практично вистачить на повну заміну обшивки підводної частини зовнішнього корпусу, здійснення ремонту валопроводу, рульового пристрою, а також водолазного комплексу. Крім цього, заплановано роботи, пов’язані із заміною застарілих та установкою додатково нових зразків водолазного озброєння, а також із підвищенням живучості й безпеки, надійності експлуатації та використання наявних на борту технічних засобів.
Більше як у 3 млн грн обійдеться ремонт навчального катера «Чигирин», – повідомив Володимир Шевченко. – Зокрема один головний двигун судноремонтникам належить «оживити», а в іншого — відновити роботу паливної системи. Польське походження агрегатів зовсім не бентежить фахівців. Протягом останніх двох років на катерах цього проекту «Нова Каховка» та «Сміла» успішно відремонтовано головні й допоміжні двигуни, валопроводи й донну арматуру.