9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 4 Грудня, 2022

Президент ввів у дію рішення РНБО щодо розвитку Військово-морських сил

Президент ввів у дію рішення Ради національної безпеки й оборони щодо розвитку Військово-Морських Сил Збройних сил України.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 20 серпня 2021 року «Щодо розвитку Військово-Морських Сил Збройних Сил України до 2031 року».

Відповідний указ №459/2021 оприлюднено на сайті глави держави 8 вересня.

“Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 серпня 2021 року “Про розвиток Військово-Морських сил Збройних сил України до 2031 року”, – йдеться в документі.

У документі уточнюється, що зазначене рішення РНБО є таємним, а контроль за його виконанням покладено на секретаря Ради нацбезпеки і оборони України.

“Цей указ набирає чинності з дня його опублікування”, – наголошується в указі.

Нагадаємо, що 7 вересня у Туреччині за участі делегації Міністерства оборони України на чолі з командувачем Військово-Морських Сил ЗС України контрадміралом Олексієм Неїжпапою відбулась урочиста церемонія закладки кіля корабля класу корвет для потреб ВМС України.

blank
Церемонія закладки корабля типу “ADA” для потреб ВМС ЗС України. Фото: пресслужба ВМСУ

Корвет типу «ADA» було закладено на одному з суднобудівних підприємств в місті Стамбул Турецької Республіки.

Відповідно до існуючих домовленостей у 2022 році корвет буде переправлено в Україну і вже у 2024 році він має увійти до складу ВМС ЗС України.

blank

Контракт на будівництво двох корветів Міністерство оборони України уклало з турецькими компаніями в грудні 2020 року.

Після того, як турецька сторона отримала аванс, було розпочато роботи та на сьогодні вони ведуться згідно з прописаним графіком. Вже визначено всі технічні деталі, включно з майбутнім складом озброєння, яке буде встановлюватися на підприємстві в Україні. Попередньо підрядником у виконанні добудови корвету значиться суднобудівний завод “Океан” у Миколаєві.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають