9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 29 Листопада, 2022

Перший патрульний катер OCEA FPB 98 для Морської охорони прибуде Україну навесні наступного року

Перший французький патрульний катер компанії OCEA для Морської охорони Державної прикордонної служби України прибуде в Україну навесні 2022 року.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Про це заявив Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський під час візиту до французької суднобудівної компанії ОСЕА.

Денис Монастирський проінспектував хід будівництва катерів OCEA FPB 98, що здійснюється в рамках контракту між компанією ОСЕА та Державною прикордонною службою України.

У листопаді 2021 року перший катер мають спустити на воду, надалі проведуться заводські випробування нашого судна. Раніше повідомлялось, що перший OCEA FPB 98 для Морохорони спустять на воду у жовтні.

«Навесні ми очікуємо його в Одесі. Крім цього, відповідне навчання пройде український екіпаж цього катеру, а також підготуємо технічний персонал з обслуговування», – сказав Денис Монастирський.

Очільник правоохоронного відомства зазначив, що ці судна вкрай потрібні Морській охороні ДПСУ для забезпечення інтересів держави та суспільства на морі в Азово-Чорноморському басейні.

blank
Будівництво патрульних катерів OCEA FPB 98 компанії OCEA. Фото: МВС України

Денис Монастирський підкреслив, що важливою умовою контракту лишається той факт, що 5 з 20 катерів буде виготовлено в Україні. Що надалі дозволить самостійно обслуговувати кораблі та розвивати власне виробництво.

За 3 роки українські прикордонники мають отримати 20 суден OCEA для охорони кордону, операцій спостереження та протидії диверсійно-розвідувальним групам ворожих країн.

blank
Перший корпус патрульного катеру OCEA під час транспортування Фото: ДПСУ

Нагадаємо, що 22 липня 2020 року у Миколаєві на території суднобудівно-судноремонтного заводу «Нібулон» підписано контракт щодо реалізації українсько-французького проєкту посилення системи морської безпеки та охорони кордону України.

За умовами рамкової міжурядової угоди, підписаної у Парижі 19 листопада 2019 року міністрами внутрішніх справ України й Франції, чверть замовлення буде виконано вітчизняним суднобудівним підприємством за французькими технологіями.

Угода була ратифікована Верховною Радою України 4 березня 2020 року. Вона передбачає кредитування урядом Франції та провідними європейськими банками будівництва кораблів на суму 136,5 млн євро.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають