9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 26 Жовтня, 2021

Перший етап завершено: «НІБУЛОН» модернізує власний суднобудівний завод

 • Незважаючи на сильні морози, на суднобудівно-судноремонтному заводі ТОВ СП «НІБУЛОН» добігає кінця перший етап модернізації виробничих потужностей підприємства, що проходить у рамках співробітництва з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ).

  Так,  попри надскладні погодні умови (сильні заметілі та морози до -13 °С, що при вітрові відчувалося як -20 °С) наразі вже завершується будівництво нового цеху металообробки та складу металу з ділянкою очистки та ґрунтовки металу із загальним обсягом  одночасного зберігання металопрокату  10 000 тонн.

  Для комплектації вказаних об’єктів уже придбано все необхідне сучасне обладнання, а саме: портальну машину плазмового різання SUPRAREX HD (ESAB AB, Швеція), суднобудівний прес SBP 275 (Nieland B.V., Нідерланди), лінію консервації прокатних листів і профілів ROSLER RRB 27/6 (Rosler Oberflachentechnik GmbH, Німеччина) та профілезгинальну машину SBK 275 (Nieland B.V., Нідерланди). Тож 1 лютого, як і було заплановано, цех розпочне свою роботу.

  Також незабаром буде завершена модернізація крана КПМ-32 «Кіровець», що доставлений з Києва власною  судноплавною компанією. Кранова частина змонтована підрядною організацією «Южмормонтаж». Нині проходить тендер на модернізацію електросилової частини крана з переходом на керування від релейно-контакторної групи до частотних перетворювачів, що забезпечить більшу плавність і точність роботи та зменшить енергоспоживання і динамічні навантаження на механічні частини.

  Разом із тим, нами вже отримано першу частину проектної документації для побудови нового секційного цеху, який після завершення всієї модернізації заводу буде використовуватися для будування спеціальних замовлень площею понад 2600 м2,  що є частиною вже наступного етапу модернізації. Планується, що вже в червні цього року цех  випустить свою першу продукцію.

  Цех буде   обладнаний   чотирма  кранами  вантажопідйомністю  10  і  5  тонн та сучасним зварювальним обладнанням.  Введення в експлуатацію цього цеху дозволить в притул наблизитися до основної частини    робіт    з   реконструкції,   а   саме:   побудови   нового спускопідіймального пристрою та основного комплексу корпусних цехів. Окрім того, поряд  із секційним цехом буде відремонтовано та оснащено 20-тонним краном приміщення під центральний склад.

  Модернізація заводу передбачає також підвищення потужності кранового господарства шляхом додаткової установки портального крана вантажопідйомністю 32 тонни та заміну портальних кранів сліпа на нові вантажопідйомністю до 35 тонн.

  Загалом  після реконструкції суднобудівно-судноремонтний завод «НІБУЛОН» не тільки повністю вийде на самостійний цикл обробки металу (без залучення сторонніх організацій галузі), а й значно збільшить об’єми обробки металу. До речі, за результатами минулого року на суднобудівно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН» було перероблено понад 6000 тонн корабельного металу українських металургійних підприємств. Такий обсяг металу вміститься у 92 залізничні зернові вагони-хопери! Для порівняння: у 2013 році, з моменту початку роботи, завод обробив 200 тонн, у 2014 році – 1200 тонн, у 2015 році – 3700 тонн.

  Разом із тим, завдяки модернізації заводу та співпраці з Європейським інвестиційним банком компанія «НІБУЛОН» матиме можливість будувати до 15 одиниць вантажного флоту в рік.

  Варто зазначити, що проводячи модернізацію власного суднобудівно-судноремонтного заводу компанія «НІБУЛОН» у такий важкий для нашої держави період, крім понад 600 суднобудівників, додатково забезпечує роботою близько 250 чоловік будівельних та інших професій.

  Отже, як бачимо, «НІБУЛОН» ніколи не зупиняється на досягнутому і паралельно з успішною реалізацією суднобудівної програми модернізує  виробничі потужності суднобудівно-судноремонтного заводу, що значно підвищить ефективність його роботи та обсяги виробництва.

   


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  ЄС надав Україні 600 мільйонів євро фінансової допомоги

  Єврокомісія 25 жовтня перерахувала Україні 600 мільйонів євро макрофінансової допомоги внаслідок пандемії. Передає Національний Промисловий...

  Перша іноземна компанія отримала атестацію “Укрзалізниці” на ремонт тепловозів

  Даугавпілський локомотиворемонтний завод (Латвія) отримав дозвільні документи "Укрзалізниці" на ремонти тепловозів, ставши таким чином першим з іноземних підприємств, що пройшли подібну атестацію.

  До України прибула третя за жовтень партія озброєння з США

  До України прибула третя заключна партія додаткової міжнародної безпекової допомоги з США. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  “Ніжинський консервний завод” модернізує виробництво

  “Ніжинський консервний завод” на Чернігівщині модернізує обладнання, зменшивши людський фактор у процесі виробництва. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Landlord.

  У миколаївському порту відремонтують під’їзні залізничні шляхи

  Міністерство інфраструктури України опублікувало фінплан Миколаївського порту на 2022 рік. Згідно з планом, МІУ виділить на ремонт залізничних колій 9,6 млн грн.

  На фоні скорочення імпорту металопродукції збільшилась місткість ринку сталі в Україні

  В січні-вересні 2021 року українськими металургійними підприємствами вироблено 14,49 мільйона тонн металопрокату, що на 5,6% більше, ніж в аналогічному періоді минулого року.

  Харківський завод отримав нове життя після приватизації та почав виробництво зарядок для електрокарів

  Після приватизації на занедбаному заводі "Система" почали виготовляти зарядні станції для електрокарів. Компанія продає високотехнологічний продукт по всьому світу та щороку платить...

  «Мотор Січ» отримала замовлення на 25 гелікоптерів Мі-2МСБ – Богуслаєв

  Президент заводу «Мотор Січ» В’ячеслав Богуслаєв повідомив про замовлення на 25 вертольотів Мі-2МСБ. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Зараз читають

  На Чернігівщині спиртзавод пішов з молотка за 60 мільйонів гривень

  1 жовтня 2021 року відбувся онлайн-аукціон з приватизації майна Новоборовицького МПД, який розташований у 80 км від...

  Відтепер українські фермери можуть експортувати велику рогату худобу до Лівії

  Влада України узгодила з Лівією двосторонню форму ветеринарного сертифіката на експорт племінної великої рогатої худоби. Тепер українські...

  На Запорізькій АЕС запустили риб для очищення ставків-охолоджувачів

  На Запорізькій АЕС провели традиційне зариблення ставка-охолоджувача. Фахівці гідротехнічного цеху випустили у водойму мальків риб-біомеліораторів, які сприятимуть...

  Укрзалізниця збільшить та оновить парк зерновозів та напіввагонів

  У найближчі роки "Укрзалізниця" планує побудувати й оновити понад 30 тисяч піввагонів та майже 15 тисяч зерновозів. ...