9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 29 Листопада, 2022

Завод «Паллада» виготовить надсучасний плавучий док для хорватської компанії

Херсонський державний завод «Паллада», який входить до складу Укроборонпрому, підписав контракт з хорватською компанією «ISKRA SHIPYARD 1 LLC» на будівництво композитного плавучого доку нового покоління вантажопідйомністю 5000 тонн. Це додатково завантажить виробничі потужності підприємства щонайменше на рік.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на повідомлення Укроборонпрому.

Судноремонтна споруда, проєкт якої розроблено конструкторським бюро «Паллади», відповідатиме вимогам міжнародних конвенцій та класифікаційних товариств (CRS, BV, ABS, RINA). Вона здатна забезпечити докування всіх типів цивільних суден з доковою масою до 5000 тонн і завдовжки до 120 метрів, військових кораблів типу «корвет» і «легкий фрегат», а також дизель-електричних підводних човнів.

«Для нас це знакова подія. Новий контракт дасть змогу колективу заводу повноцінно працювати протягом 12-13 місяців. Я впевнений, що наші фахівці відповідально поставляться до виконання цього завдання та здадуть споруду вчасно, – зазначає в.о. директора «Паллади» Євген Алхімов.

Понтон доку виготовлять з екологічно чистого морського залізобетону з застосуванням сульфатостійкого портландцементу та спеціальних добавок, завдяки яким споруду можна експлуатувати у всіх кліматичних зонах. Для виробництва башт використають суднобудівну сталь. Таке поєднання матеріалів дасть змогу знизити витрати на обслуговування у 2-2,5 раза у порівнянні з аналогічною сталевою спорудою і не ставити її періодично в сухий док впродовж усього терміну експлуатації, який становить понад 50 років. Конструкція залізобетонного понтона забезпечує підвищену жорсткість всього доку та значно знижує теплові деформації, пов’язані з впливом різниці температур морської води та навколишнього повітря. Нова комп’ютерна система управління баластними операціями забезпечить постійний онлайн контроль за станом споруди та судна, що докується.

«ISKRA SHIPYARD 1 LLC», яка належить словенській групі ISKRA, спеціалізується на будівництві різних суден завдовжки до 60 метрів і має все необхідне обладнання для ремонту та модернізації кораблів різного класу.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають