9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 9 Червня, 2023

Одеський порт отримав новий аварійно-рятувальний катер вітчизняного виробництва

На пірсі марини пасажирського комплексу Одеського морського порту відбулася урочиста церемонія передачі нового аварійно-рятувального судна підрозділу ГУ Державної служби з надзвичайних ситуацій в Одеській області.

У заході взяв участь голова Одеської обласної адміністрації Максим Степанов, начальник ГУ ДСНС в Одеській області генерал-майор служби цивільного захисту Віктор Федорчак, військовослужбовці та службовці ДСНС. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу адміністрації Одеського морського порту.

 На початку церемонії Максим Степанов нагадав про морські катастрофи, що трапилися в області за останній час. Ці події були б не такими трагічними, якби служби спасіння мали б все необхідне для виконання своєї місії. Придбання аварійно-рятувальної судна, за словами губернатора, є важливим кроком на шляху до виправлення ситуації. Разом з тим, М.Степанов висловив сподівання, що причин для використання цього судна за прямим призначенням буде мало.

Віктор Федорчак від імені особового складу ДСНС подякував керівництву обласної адміністрації та обласної ради за турботу про матеріальну забезпеченість служби, заявивши, що ніколи раніше цьому питанню не приділялось стільки уваги.

Максим Степанов урочисто передав Сертифікат на отримання судна командира загону спеціального призначення ДСНС полковнику с.ц.з. Геннадію Сердюку.

Спеціальний аварійно-рятувальний катер типу “річка-море” побудовано на заводі в Миколаєві на кошти Одеської ОГА, обласної ради та ДСНС. Судно призначене для забезпечення аварійно-рятувальних та пошуково-водолазних робіт у внутрішніх водах та прибережній зоні моря. Довжина його – 10,55 м, максимальна осадка 0,59 м, екіпаж – 6 чол. Два водометні двигуни по 200 л.с. забезпечують катеру швидкість у 32 вузли. Морехідність маломірного судна – до 6 балів, дальність дії – до 200 миль.

Судно укомплектовано УКВ радіостанцією, радаром, GPS-приймачем, ехолотом і водолазним оснащенням.

Останні новини:

Зараз читають