9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 20 Травня, 2022

«Ноосфера» пройде техобслуговування у Чорноморську перед походом до Антарктиди

У суботу, 4 грудня 2021 року, флагман українського наукового флоту – науково-дослідне судно льодового класу «Ноосфера» залишило морський вокзал Одеси й вирушило до Чорноморська на судноремонтний завод.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на пресслужбу Національного антарктичного наукового центру.

Зазначається, що перед великою дорогою до Антарктиди з України, яка складає не менше 5-6 тижнів ходу, науково-дослідне судно має пройти серйозне технічне обслуговування.

Підприємство у Чорноморську повинне перевірити роботу всіх механізмів – від двигунів до кранів та лебідок – на справність, замінити відпрацьовані масла тощо. Окремим завданням є очищування корпусу від наростів морської рослинності та техобслуговування «підрульок» – спеціальних гвинтів, які забезпечують маневровість судна у складній льодовій обстановці.

Більшість цих робіт не можна виконати на пасажирському причалі морвокзалу, а деякі навіть потребують тимчасового підйому з води у плавучий док.

Для докування був обраний ПрАТ “ІСРЗ” (стара назва – Іллічівський судноремонтний завод), адже «Ноосфера» має значну водотоннажність – 5732 тонн, а для цього плавучий док має бути досить потужним. Технічними роботами керуватиме досвідний старший механік Андріс Кубулінс, який понад 6 років працював на судні «Джеймс Кларк Росс», і коли воно стало «Ноосферою», люб’язно погодився перейти з Британської антарктичної служби на роботу до українського екіпажу криголаму.

Очікується, що в Антарктиду «Ноосфера» вирушить вже в середині січня. Але про це ми традиційно повідомимо окремо.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають