9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 1 Грудня, 2022

Науково-дослідне судно «Гідробіолог» пройшло доковий ремонт у Києві (відео)

Судно «Гідробіолог», яке належить Національній академії наук України було спущено на воду після докової частини ремонту.

Директор Інституту гідробіології НАН України Сергій Афанасьєв, 2 листопада 2021 року, на своїй сторінці у Facebook оприлюднив допис та відео стосовно дослідницького судна.

У цій публікації Сергій Афанасьєв повідомив, що 28 жовтня, після докового ремонту, успішно пройшло ходові випробування науково-дослідне судно (НДС) «Гідробіолог». Він також висловив вітання і подяку усім дотичним до його відновлення.

“Корпус, побудований з авіаційного алюмінію, фактично досі не піддався корозії. Унікальний корабель ріка-море спроєктований і укомплектований для наукових досліджень широкого профілю, від суто гідробіологічних/іхтіологічних до радіологічних, гідрогеологічних та гідрофізичних, зокрема методами гідроакустики…” – зазначив директор інституту.

«Гідробіолог» може брати на борт 24 науковці (12 для довготривалих морських експедицій).

У своєму дописі Афанасьєв зазначив, що “на жаль жодної цільової гривні на ремонт та утримання цього судна держава не виділяла і не виділяє, все фінансування іде за рахунок спецфонду НАН України”.

Судно було побудовано у 1992 році на Іллічівському судноремонтному заводі та експлуатувалось всього 500 годин, і є єдиним таким «ексклюзивним» науково-дослідним судном в Україні.

Тендер на проведення ремонтних робіт у 2019 році, виграв Київський суднобудівний-судноремонтний завод. У серпні того ж року, судно було піднято на сліп підприємства де розпочалось виконання законтрактованих робіт.

blank

Першим етапом стало очищення піскоструйним методом підводної частини судна та дефектування з подальшим виконанням замірів залишкових товщин обшивки. Результатом цього стало підписання угоди про додаткові роботи з капітального ремонту судна.

blank

Короткі технічні характеристики судна:

Водотоннажність (повна): 171,7 тонн (214,3 тонни)
Довжина: 37,6 метрів
Ширина: 6,9 метрів
Осадка: 2,09 метрів
Висота борту: 2,95 метри
Швидкість: 12 вузлів
Екіпаж: 12 осіб
Науковий персонал: 12 осіб
Автономність: по паливу – 150 годин, по воді та стокам – 5 діб, по провізії – 10 діб
Район плавання: ІІ обмежений змішаний (річковий, озерний, морський) при хвилюванні не більше 6 балів та висоті хвилі не більше 3,5 метри.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають