9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 3 Жовтня, 2023

На заводі «НІБУЛОН» триває будівництво та модернізація новітнього українського суднобудування

blankНа суднобудівно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН» успішно реалізується другий етап реконструкції та модернізації.

Суднобудівно-судноремонтний завод «НІБУЛОН» було створено в м. Миколаєві у 2012 році. Того ж року компанія розпочала масштабну реконструкцію заводу, паралельно давши старт будівництву на ньому власного вантажного флоту. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу підприємства.

З 2012 по 2016 роки відбувався перший етап реконструкції. У ході нього було забезпечено європейський рівень умов праці (відремонтовано всі побутові приміщення, створено зону відпочинку, відкрито велопарковку); відремонтовано заводський сліп та набережну; оновлено кранове господарство (придбано нові крани та кран-балки) та налагоджено існуюче; оновлено технічний парк (придбано нові станки та зварювальні машини) та ін.

У 2017 році успішно реалізується другий етап реконструкції суднобудівно-судноремонтного заводу «НІБУЛОН».

Варто зазначити, що модернізація проводиться в рамках співпраці компанії із Європейським інвестиційним банком.

У рамках цього проекту у лютому 2017 року буде введено в експлуатацію:

  • склад металопрокату (з максимальними габаритами листа 2,5 х 12 м). Загальна вага одночасного зберігання металопрокату — 10 000 тонн;
  • автоматичну лінію очищення та ґрунтування металопрокату потужністю від 10 000 тонн на рік та площею понад 500 м2;
  • цех металообробки з машиною плазмової та газової різки з числовим програмним управлінням з максимальними товщинами різу 75 та 300 мм, площею майже 2 100 м2. У цеху передбачено установку двох мостових кранів вантажопідйомністю 20 тонн кожний;
  • гільйотинні ножиці, гідравлічні вальці, прес-ножиці, обладнання для згинання листів та профілю.

blank Так у 2012 році виглядав майбутній будівельний майданчик на момент придбання майнового комплексу заводу.

blank А так цей майданчик виглядав у серпні 2016 року, коли було розпочато будівництво.

Наразі триває монтаж лінії консервації металу. З 6 лютого стартують пуско-налагоджувальні роботи. Завдяки особистій участі та контролю зі сторони керівництва компаній «НІБУЛОН» та «Rosler» (Німеччина) вдасться вдвічі скоротити строки виконання цих робіт.

blank

blank

blank

Що стосується машини плазмової та газової різки «ESAB» (Німеччина), пресів «NIELAND» (Нідерланди), кромкогиба та гільйотини «RICO» (Португалія), вальців «IMCAR» (Італія), мостокранів «КПТО» (Україна), то наразі майданчики підготовлені, все обладнання закуплене та очікується його прибуття до Миколаєва. Генеральний директор компанії «НІБУЛОН» Олексій Вадатурський особисто провів перемовини з керівниками всіх компаній-виробників з метою пришвидшення поставки усього придбаного обладнання.

blank

blank

Оновлений суднобудівно-судноремонтний завод «НІБУЛОН» у травні 2017 року побачать учасники щорічної виставки «Суднобудування-2017». Крім того, завдяки зусиллям «НІБУЛОНу» цього року вона матиме міжнародний формат.

У ході виставки керівництво та фахівці нашої компанії матимуть змогу зустрітися з представниками інших компаній-виробників профільного обладнання та укласти нові угоди, зокрема щодо придбання більш потужного спуско-підйомного пристрою та щодо будівництва основного комплексу корпусних цехів для нібулонівської верфі.

Варто відзначити, що подальший етап модернізації ефективно працюючого суднобудівного заводу передбачає:

  • будівництво цехів секційного складання для будування спеціальних замовлень площею понад 2 600 м2;
  • підвищення потужності кранового господарства шляхом додаткової установки портального крану вантажопідйомністю 32 тонни та заміну портальних кранів на нові вантажопідйомністю до 35 тонн.

У рамках цього вже цього року буде зведено в експлуатацію ще один новий цех – збирально-секційний.

Так виглядатиме новий збирально-секційний цех.

blank

Так на момент придбання майнового комплексу заводу виглядав цех, на місці якого невдовзі розпочнеться нове будівництво.

blank

blank

Паралельно із реконструкцією власної суднобудівної верфі «НІБУЛОН» продовжує самостійне будівництво власного флоту.

Так, програма 100-відсоткового завантаження заводу передбачає, що протягом 2017-2022 років тут буде збудовано двадцять чотири несамохідних судна модернізованого проекту В4000, три несамохідних судна проекту В2000, одне самохідне днопоглиблювальне судно, три буксири-штовхачі проекту 121 (модернізований) потужністю 1 200 к. с., два багатоцільових морських буксира потужністю 3 500 к. с. та 5 000 к. с., один несамохідний плавучий кран.

Наразі ж вантажний флот компанії налічує вже 55 одиниць загальною водотоннажністю понад 159 тис. тонн.

Останні новини:

Зараз читають