9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 26 Вересня, 2022

На суднобудівному заводі «НІБУЛОН» уже очікують на спуск нових суден

Лише кілька днів тому суднобудівники компанії «НІБУЛОН» спустили на воду останнє із серії трьох суден проекту 121М – буксир «Нодарі Чантурія», а на заводі вже йде підготовка до спуску нових одиниць вантажного флоту. Повідомляє Національний промисловий портал.

Нагадаємо, що 23 червня 2017 року на суднобудівно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН» у Миколаєві відбувся урочистий спуск на воду вже третього сучасного буксира модернізованого проекту 121М з іменем видатного миколаївського суднобудівника Нодарі Чантурія, який значну частину свого життя віддав українському суднобудуванню.

Всі судна серії проекту 121М названі на честь відомих суднобудівників Миколаївщини. Зокрема 6 квітня 2017 року у м. Миколаєві було спущено перше судно – «Юрій Макаров», а 24  травня – «Анатолій Ганькевич».

У той час, як на останніх двох суднах серії тривають добудовчі роботи, нібулонівські суднобудівники продовжують зведення сьомого та восьмого несамохідних суден проекту В2000 та самохідного днопоглиблювального судна СДС-15.

Перше судно проекту 121М  «Юрій Макаров» (заводський номер 10019)

27 червня 2017 року буксир «Юрій Макаров» разом з двома несамохідними суднами проекту В2000 відправився у свій перший рейс Південним Бугом за маршрутом м. Миколаїв – філія “Вознесенська”.

Друге судно проекту 121М  «Анатолій Ганькевич» (заводський номер 10020)

Перший рейс «Анатолія Ганькевича» заплановано на липень цього року. Зараз на судні ведуться роботи з монтажу трубопроводів систем, пристроїв та кабелю. Триває підготовка до здачі приміщень на конструктивність. Встановлюється доізоляційне насичення приміщень. Розпочато роботи з  панельного зашиття приміщень.

Третє судно проекту 121М  «Нодарі Чантурія» (заводський номер 10021)

Тривають добудовчі роботи. Ведеться монтаж виробів механо-слюсарної частини, труб захисту кабелю та електрослюсарного насичення, а також основного обладнання в машинному відділенні. На судні встановлені головні двигуни та палубне обладнання.

Сьоме несамохідне судно проекту В2000 (заводський номер 10022)

Виконано формування міцного корпусу. Завершується виготовлення кришок люкового закриття. Здійснюється монтаж приварного насичення комінгса трюму (вертикальний лист-огорожа трюму по периметру для забезпечення водонепроникності, а також для установки міцності водонепроникного люкового закриття) і кришок люкового закриття, а також палубних механізмів. Окрім того, на фінальній стадії фарбувальні роботи по зовнішній обшивці. Активно ведеться підготовка до проведення швартових випробувань та спуску судна на воду вже наприкінці червня.

Восьме несамохідне судно проекту В2000 (заводський номер 10023)

Станом на 26.06.17 підприємством виконано порізку 75 % деталей міцного корпусу. Ведеться виготовлення секцій блоків №№ 6-9 (носовий край), 10 (кормовий край).

Самохідне днопоглиблювальне судно СДС-15

Завершується порізка деталей міцного корпусу (виконано 78 %).  Завершено виготовлення секцій 101, 131 (блок № 1), секцій 201, 231 (блок № 2) і секцій 301, 331 (блок № 3).  Ведеться укрупнення секцій у блоки, а також формування міцного корпусу на стапельному майданчику.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають