9.5 C
Alba Iulia
Субота, 4 Грудня, 2021

На судні «Шостка» ВМС України проведуть ремонт систем та агрегатів

На кілекторному судні «Шостка» проєкту 419 Військово-морських сил Збройних сил України проведуть поточний ремонт систем та агрегатів.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

Попередня вартість робіт оголошених на тендер складає 7 100 000,00 гривень та у процесі аукціону може бути зменшена.

Серед обладнання яке має пройти поточний ремонт:

  • Кран електричний поворотний судновий типу 165WK/5 вантажопід’ємністю 5 тонн.
  • Головний дизель-генератор 8NVD36 A-1
  • Машина кондиціювання повітря АМК10ПС
  • Компресор 2S1-75c
  • Рефрижераторна холодильна установка (машина)

Кілекторне судно «Шостка» було побудовано на замовлення Радянського Союзу у 1976 році у місті Росток (колишня Німецька Демократична Республіка) на заводі «Нептун-Верф»

Спочатку воно входило до складу Чорноморського флоту СРСР та виконувало завдання як судно інженерної лінії, здійснюючи установку та зняття навігаційно-гідрографічного обладнання в Середземному морі.

У 1997 році при розподілі ЧФ СРСР воно було передано Військово-Морським Силам ЗС України, де й отримало теперішню назву.

З 2004 року судно входило до складу Центру пошукових та аварійно-рятувальних робіт (ЦПАРР).

Тоді воно використовувалось для забезпечення пошуково-рятувальних робіт у морі, перевезення рятувального обладнання, розміщення допоміжного аварійного обладнання, а також для приймання з берега та перевезення рейдового якірного обладнання і плавучих навігаційних знаків.

До 2014-го року обслуговувалось цивільним персоналом у кількості 26 осіб.

20 березня 2014 року судно було захоплене російськими військовими. Через місяць 16 квітня 2014 року кілектор «Шостка» без прапорів розпізнавання був виведений зі Стрілецької бухти Севастополя російськими буксирами за межі 12-ти мильної територіальної зони, де був переданий українському цивільному буксиру для буксирування в порт Одеси.

Після 2014-го року судно укомплектовано військовим екіпажем який за допомогою волонтерів поступово приводили «кілектор» до ладу.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають