9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 24 Березня, 2023

На “Нібулоні” спустили на воду буксир нового проєкту Т410 (фото)

На суднобудівно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН» 30 квітня у робочому режимі було спущено на воду перший буксир-штовхач нового проєкту Т410. Усього суднобудівною програмою підприємства передбачено будівництво двох таких буксирів.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на прес-службу підприємства.

Паралельно зі спуском на підприємстві активно триває робота над  розбудовою сучасного українського флоту, а також проводить планові заходи з обслуговування наявних самохідних та несамохідних суден. Наразі в роботі знаходяться тринадцять суден. 

Проєкт Т410 – це портовий буксир-штовхач кантувальник, який призначений для штовхання  несамохідних суден дедвейтом до 3 тис. тонн, формування несамохідних суден у караван, проведення швартовних операцій, виконання вантажних рейсів на мілководді, обслуговування несамохідної техніки та інших плавзасобів. Найбільша довжина судна – 15,45 м, ширина корпусу – 6,70 м, висота борту – 1,85 м, осадка – 1,20 м, водотоннажність повна – 80 т, швидкість ходу – 5-7 вузлів.

На буксирі встановлено новітнє обладнання від провідних світових виробників: 2 головні двигуни від Scania (Швеція); 2 гвинторульові колонки від DTG Propulsion BV (Нідерланди), 2 допоміжні дизель-генератори від SIARigasDizelis DG (Латвія) та ін. Палубно-швартовне обладнання, яке включає носові якірно-швартовні лебідки, ручний шпиль, буксирний гак з системою дистанційної віддачі буксирного канату, палубну кран-балку для підйому/спуску, гідравлічні зчальні лебідки, вже змонтовано на судні.

Судно виконуватиме, перш за все, припортові роботи, вивільнивши буксири інших проєктів. Завдяки своїм малогабаритним розмірам ці буксири більш маневрені та будуть економнішими ніж інші, що дозволить заощаджувати зокрема пальне під час виконання робіт (за призначенням). Після спуску судна на воду спеціалісти суднобудівної верфі розпочали монтаж двигунів та обладнання пропульсивного силового комплексу. Буксир готується до швартовних і ходових випробувань.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають