9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 17 Червня, 2021

На фрегаті «Гетьман Сагайдачний» відремонтують паливну апаратуру газотурбінної установки

 • На флагмані Військово-морських сил України фрегаті «Гетьман Сагайдачний» (F130) відремонтують паливну апаратуру газотурбінної установки.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Відповідний тендер розмістило у системі публічних закупівель Prozorro Командування Військово-морських сил України.

  Через відсутність конкуренції з технічних причин тендер проводився без торгів тому роботи будуть виконані на підприємстві виробнику – ДП «Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря»-«Машпроект».

  Це підприємство є єдиним проєктантом, виробником, виконавцем ремонтів паливної апаратури до газотурбінних двигунів ДТ59, ДС71 та їх модифікацій зі складу головного газотурбінного агрегату М7Н1, а також єдиним розробником та власником конструкторсько-технічної документації для виробництва та ремонту паливної апаратури до вказаних газотурбінних двигунів та їх модифікацій.

  На фрегаті «Гетьман Сагайдачний» (F130) встановлено дві газотурбінні установки М7Н1 виробництва ДП «Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря»-«Машпроект».

  Кожна з них має потужність 22.500 к.с. у форсажному режимі, в маршевому – по 6.000 к.с..

  Гетьман Сагайдачний» (F130) належить до проєкту 1135.1 шифр «Нерей». Його було закладено 5 жовтня 1990 року на елінгу (критому сухому доці для побудови кораблів) на суднобудівному заводі «Затока» в Керчі (зав. № 208) та 9 липня 1991 року зарахований в списки кораблів морських частин прикордонних військ КДБ СРСР під назвою «Лацис».

  Спуск на воду  29 березня 1992 року, а у квітні 1992 року перейшов у власність України та включено до складу ВМС ЗС України.

  Фрегат «Гетьман Сагайдачний» під час одних з навчань у морі Фото з відкритих джерел

  До 1998 року корабель класифікувався як сторожовий корабель, а потім перекласифікований у фрегат і перейменований у «Гетьман Сагайдачний», отримав бортовий номер 201.

  Першим командиром корабля було призначено капітана 3-го рангу В.С. Катушенко, що і підняв військово-морський прапор України.

  У 1994 році бортовий номер був змінений на 130. За роки служби бран неодноразову участь у навчання та операція що проводили Україна та інші країни.

  У червні 1994 року корабель зробив офіційний візит до Франції, в 1995 році здійснив діловий візит в Абу-Дабі (Об’єднані Арабські Емірати) на виставку зброї «Айдекс -95», у тому ж році відвідав порти Варна (Болгарія) і Спеція (Італія). У 1996 році здійснив перший трансатлантичний похід на чолі загону кораблів ВМС України в США до порту Норфолк. Тоді ж вчинені ділові візити (двічі) в порти Гібралтар (Великобританія) і в Понта-Делгада (Португалія) на Азорських островах.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  В Україні працюють над створенням уламково-фугасного снаряда для артилерійських систем «Гіацинт»

  Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» працює над кінетичним уламково-фугасним снарядом КОФС-152 до 152-мм артилерійських систем «Гіацинт».

  У Києві показали українську універсальну станцію постановки перешкод «Прометей-МФ5»

  На міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека – 2021» презентували станцію перешкод універсальну «Прометей-МФ5».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  “Інтерпайп” переміг у тендері на постачання “Укрзалізниці” понад чотирьох тисяч залізничних коліс

  Компанія "Інтерпайп НТЗ" стала переможцем тендеру в системі Prozorro на постачання АТ "Укрзалізниця" 4,4 тисячі одиниць суцільновальцьованих коліс.

  «Укрспецекспорт» підписав перший контракт на ремонт пакистанського літака Іл-78 в рамках виставки «Зброя та безпека»

  Державна компанія «Укрспецекспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром», в рамках роботи XVII Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека – 2021» підписала...

  КБ «ЛУЧ» представило широкому загалу модернізований самохідний ПТРК «Штурм-С» (фото)

  Під час міжнародної зброярської виставки «Зброя та безпека», яка проходить у Києві на базі Міжнародного виставкового центру, КБ «ЛУЧ» представило модернізований самохідний...

  Державна компанія «Артем» представила у Києві дрон-камікадзе «Мисливець»

  Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» окрім боєприпасів до ствольної артилерії та авіації працює над дроном-камікадзе «Мисливець». Він був представлений на виставці «Зброя...

  Науковці Інституту молекулярної біології і генетики провели масштабне дослідження мікроорганізмів Київського метрополітену

  Науковці Інституту молекулярної біології і генетики Національної академії наук України провели масштабне дослідження мікроорганізмів столичного метрополітену.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Суднобудівний завод «Нібулон» упродовж 2022 року збудує всі п’ять катерів для Морської охорони України

  Суднобудівний-судноремонтний завод компанії «Нібулон» згідно з планом упродовж 2022 року збудує всі п’ять катерів для Морської охорони Державної прикордонної служби України.

  Зараз читають

  Крюківці планують випустити четвертий дизель-поїзд ДПКр-3 до кінця серпня

  Крюківський вагонобудівний завод планує зібрати четвертий тривагонний дизель-поїзд ДПКр-3 до Дня Незалежності України.Передає Національний...

  Термінал Ніка-Тера встановив два нових рекорди швидкості навантаження зернових

  Термінал Ніка-Тера, що входить в Group DF, встановив відразу два нових рекорди швидкості навантаження зернових вантажів -...

  У Києві показали українську універсальну станцію постановки перешкод «Прометей-МФ5»

  На міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека – 2021» презентували станцію перешкод універсальну «Прометей-МФ5».

  Науковці Інституту молекулярної біології і генетики провели масштабне дослідження мікроорганізмів Київського метрополітену

  Науковці Інституту молекулярної біології і генетики Національної академії наук України провели масштабне дослідження мікроорганізмів столичного метрополітену.