9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 29 Листопада, 2021

На фрегаті «Гетьман Сагайдачний» відремонтують паливну апаратуру газотурбінної установки

На флагмані Військово-морських сил України фрегаті «Гетьман Сагайдачний» (F130) відремонтують паливну апаратуру газотурбінної установки.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

Відповідний тендер розмістило у системі публічних закупівель Prozorro Командування Військово-морських сил України.

Через відсутність конкуренції з технічних причин тендер проводився без торгів тому роботи будуть виконані на підприємстві виробнику – ДП «Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря»-«Машпроект».

Це підприємство є єдиним проєктантом, виробником, виконавцем ремонтів паливної апаратури до газотурбінних двигунів ДТ59, ДС71 та їх модифікацій зі складу головного газотурбінного агрегату М7Н1, а також єдиним розробником та власником конструкторсько-технічної документації для виробництва та ремонту паливної апаратури до вказаних газотурбінних двигунів та їх модифікацій.

На фрегаті «Гетьман Сагайдачний» (F130) встановлено дві газотурбінні установки М7Н1 виробництва ДП «Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря»-«Машпроект».

Кожна з них має потужність 22.500 к.с. у форсажному режимі, в маршевому – по 6.000 к.с..

Гетьман Сагайдачний» (F130) належить до проєкту 1135.1 шифр «Нерей». Його було закладено 5 жовтня 1990 року на елінгу (критому сухому доці для побудови кораблів) на суднобудівному заводі «Затока» в Керчі (зав. № 208) та 9 липня 1991 року зарахований в списки кораблів морських частин прикордонних військ КДБ СРСР під назвою «Лацис».

Спуск на воду  29 березня 1992 року, а у квітні 1992 року перейшов у власність України та включено до складу ВМС ЗС України.

blank
Фрегат «Гетьман Сагайдачний» під час одних з навчань у морі Фото з відкритих джерел

До 1998 року корабель класифікувався як сторожовий корабель, а потім перекласифікований у фрегат і перейменований у «Гетьман Сагайдачний», отримав бортовий номер 201.

Першим командиром корабля було призначено капітана 3-го рангу В.С. Катушенко, що і підняв військово-морський прапор України.

У 1994 році бортовий номер був змінений на 130. За роки служби бран неодноразову участь у навчання та операція що проводили Україна та інші країни.

У червні 1994 року корабель зробив офіційний візит до Франції, в 1995 році здійснив діловий візит в Абу-Дабі (Об’єднані Арабські Емірати) на виставку зброї «Айдекс -95», у тому ж році відвідав порти Варна (Болгарія) і Спеція (Італія). У 1996 році здійснив перший трансатлантичний похід на чолі загону кораблів ВМС України в США до порту Норфолк. Тоді ж вчинені ділові візити (двічі) в порти Гібралтар (Великобританія) і в Понта-Делгада (Португалія) на Азорських островах.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають