9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 26 Січня, 2021

На фрегаті «Гетьман Сагайдачний» відремонтують паливну апаратуру газотурбінної установки

 • На флагмані Військово-морських сил України фрегаті «Гетьман Сагайдачний» (F130) відремонтують паливну апаратуру газотурбінної установки.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Відповідний тендер розмістило у системі публічних закупівель Prozorro Командування Військово-морських сил України.

  Через відсутність конкуренції з технічних причин тендер проводився без торгів тому роботи будуть виконані на підприємстві виробнику – ДП «Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря»-«Машпроект».

  Це підприємство є єдиним проєктантом, виробником, виконавцем ремонтів паливної апаратури до газотурбінних двигунів ДТ59, ДС71 та їх модифікацій зі складу головного газотурбінного агрегату М7Н1, а також єдиним розробником та власником конструкторсько-технічної документації для виробництва та ремонту паливної апаратури до вказаних газотурбінних двигунів та їх модифікацій.

  На фрегаті «Гетьман Сагайдачний» (F130) встановлено дві газотурбінні установки М7Н1 виробництва ДП «Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря»-«Машпроект».

  Кожна з них має потужність 22.500 к.с. у форсажному режимі, в маршевому – по 6.000 к.с..

  Гетьман Сагайдачний» (F130) належить до проєкту 1135.1 шифр «Нерей». Його було закладено 5 жовтня 1990 року на елінгу (критому сухому доці для побудови кораблів) на суднобудівному заводі «Затока» в Керчі (зав. № 208) та 9 липня 1991 року зарахований в списки кораблів морських частин прикордонних військ КДБ СРСР під назвою «Лацис».

  Спуск на воду  29 березня 1992 року, а у квітні 1992 року перейшов у власність України та включено до складу ВМС ЗС України.

  Фрегат «Гетьман Сагайдачний» під час одних з навчань у морі Фото з відкритих джерел

  До 1998 року корабель класифікувався як сторожовий корабель, а потім перекласифікований у фрегат і перейменований у «Гетьман Сагайдачний», отримав бортовий номер 201.

  Першим командиром корабля було призначено капітана 3-го рангу В.С. Катушенко, що і підняв військово-морський прапор України.

  У 1994 році бортовий номер був змінений на 130. За роки служби бран неодноразову участь у навчання та операція що проводили Україна та інші країни.

  У червні 1994 року корабель зробив офіційний візит до Франції, в 1995 році здійснив діловий візит в Абу-Дабі (Об’єднані Арабські Емірати) на виставку зброї «Айдекс -95», у тому ж році відвідав порти Варна (Болгарія) і Спеція (Італія). У 1996 році здійснив перший трансатлантичний похід на чолі загону кораблів ВМС України в США до порту Норфолк. Тоді ж вчинені ділові візити (двічі) в порти Гібралтар (Великобританія) і в Понта-Делгада (Португалія) на Азорських островах.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  В Одесі починають закупівлі електробусів особливо великої місткості

  Перший проєкт закупівлі електробусів в Одесі було розглянуто та схвалено сьогодні, 26 січня, на засіданні депутатської комісії...

  Україна закуповуватиме напряму в НАТО цілу низку військового обладнання

  У 2021 році безпосередньо в НАТО Україна закуповуватиме снайперські гвинтівки, машини розмінування, парашутні та радарні системи. Передає Національний Промисловий Портал з...

  Індія замовила в Україні комплектуючі до авіаційних ракет на $8 мільйонів

  Україна поставить Індії запасні частини для авіаційних ракет Р-27 класу «повітря-повітря».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

  Завод «Маяк» розробив високоточні верстати для власних виробничих потреб

  ПАТ «Завод «Маяк», що входить до складу ДК «Укроборонпром», розробив два високоточних верстати серії Mayak Weapons, для використання у виробничому процесі заводу.

  «Аеророзвідку» реорганізують у частину Об’єднаних сил та науковий підрозділ

  Центром впровадження та супроводження автоматизованих систем оперативного (бойового) управління А2724 «Аеророзвідка» реорганізовують.Про це повідомила пресслужба частини на сторінці у Facebook. Передає Національний...

  В Україні готують проєкт наукового парку для інноваційного підприємництва та комерціалізації розробок

  Науковий парк «Академ.Сіті» створить середовище для інноваційного підприємництва та комерціалізації наукових розробок.Про цю ініціативу НАН України її Президент...

  Флот “Нібулону” торік збільшив перевезення вантажів на 9%

  Флот компанії "Нібулон", одного з найбільших агроекспортерів України, в період навігації 2020 року перевіз рекордні 4,14 мільйона тонн вантажів, перевищивши показник 2019...

  “Укрспецекспорт” імпортував 250 турецьких полімерних пістолетів SAR 9

  Держкомпанія «Укрспецекспорт» наприкінці 2020 року поставила в Україну 250 турецьких полімерних пістолетів Sarsilmaz SAR 9 калібру 9х19 мм загальною вартістю 104 680...

  Зараз читають

  КБ «ЛУЧ» розробляє зенітно-ракетний комплекс в інтересах іноземного замовника

  Державне київське конструкторське бюро «ЛУЧ» розробляє зенітно-ракетний комплекс ближньої дії для іноземного замовника.

  Київський завод прийняв на модернізацію другий літак Ан-26 для ВМС України

  Другий транспортний літак Ан-26 для Військово-морських сил України прибув на модернізацію на «Завод 410 ЦА».

  “Укрспецекспорт” імпортував 250 турецьких полімерних пістолетів SAR 9

  Держкомпанія «Укрспецекспорт» наприкінці 2020 року поставила в Україну 250 турецьких полімерних пістолетів Sarsilmaz SAR 9 калібру 9х19...

  Донецька залізниця відремонтувала 133 кілометри колій

  Донецька залізниця у 2020 році різними видами ремонту оновила 133,16 кілометра колії.Передає Національний Промисловий...