9.5 C
Alba Iulia
Субота, 1 Жовтня, 2022

На Азовському судноремонтному заводі був спущений на воду буксир «Левант»

Після доковою частини судноремонту на АСРЗ успішно спущено на воду буксир «Левант» Бердянського морського торгового порту

Як уже повідомлялося, судно проходить на підприємстві ремонт на підтвердження класу Регістру судноплавства України. Операція по спуску на воду виконана в штатному режимі за допомогою екіпажу плавучого крана «Нептун-4». За короткий проміжок докування виконаний необхідний обсяг робіт по ремонту корпусних конструкцій, вузлів і механізмів систем життєдіяльності судна. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу підприємства.


Корпус обмито прісною водою від морських обростань, абразивно-струменевим методом очищений від корозійного нальоту та старого лакофарбового покриття. Після судно забарвлено за затвердженою схемою. Наведено пояси змінних ватерліній, надводного борту і фальшборту зовні.


Забарвлення головної палуби та фальшборту судна зсередини в стадії завершення.


В основному потоці виконані виміри залишкових товщин корпусу судна із заміною металоконструкцій зовнішньої обшивки, привального бруса, головної палуби та леерної огорожі. Заварені ознаки корозії зношені ділянки зварних швів з вибиванням твердого баласту, розшивкою й демонтажем пластикових перегородок, обрешетніка, теплоізоляційного матеріалу тощо.


Також було здійснено ремонт гребного пристрою з виїмкою вала і капітальний ремонт дейдвудного пристрою із заміною дейдвудних підшипників.


Виконано демонтаж кінгстоних решіток з очищенням, забарвленням і випробуванням обох кінгстонних вигородок. Нанесені нові лінії розмежування, шкала осад, вантажні марки, диска Плімсоля, назва судна та порту приписки.


Здійснено ремонт донно-забортної арматури; заміна протекторного захисту, ремонт кранцевого захисту й якірних ланцюгів.


Самі заморочливі і трудомісткі – ремонти трубопроводів системи опалення та стічних вод на камбузі. Дефектация і ремонт фекальної цистерни, цистерни лляльних вод і цистерн прісної води; капітальний ремонт котла Коавіла-68 з заміною димогарних труб, трубних дощок і футерування.


Паралельно відремонтовано п’ять водонепроникних дверей, люків румпельне відділення, форпіка, аварійного виходу з кубрика і агрегатного відділення.


Вже на воді пройдуть пуско-налагоджувальні роботи відремонтованих механізмів. Завершиться малярська частина робіт, зокрема, очищення і фарбування надбудови, рульової рубки, світлого капа машинного відділення, трапів, вентиляційних грибків, повітряних труб, щогли, флагштока, фальштруби, леерної огорожі, штормових поручнів.


Виконання ремонту судна віком 27 років (рік побудови Леванту 1990 – прим.) –  технічно складне завдання. Іноді ремонт складніше споруди нового судна. Велика різнотипність судів також ускладнює їх підготовку до ремонту. Наприклад, часто обладнання судна, поставленого на ремонт, морально застаріло і знято заводом-будівельником з виробництва, а ті зразки обладнання, що випускаються, не відповідають завданим характеристикам. Для ремонту демонтованого обладнання необхідна складна підготовка – виготовлення оснащення і всіляких пристосувань, вартість яких іноді перевищує вартість самого обладнання. Тому на їх виготовлення йде досить багато часу.


Але проблема – це поставлена задача, до цього судноремонтникам не звикати. Знайти правильне інженерне рішення і перемогти ремонт – ось у чому полягає професіоналізм фахівців.
В даний момент на АСРЗ ремонтується ціла група судів. На місце буксира «Левант» на причал для докування піднімається СЧС «1032», а в доці проходить ремонт на клас теплохід «Беліз» та ПТР «Vitaliy».


Та й на перспективу фахівці АСРЗ із задоволенням відзначають позитивну динаміку в питанні формування пакета замовлень на судноремонт практично до навігаційного періоду.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають