9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 29 Листопада, 2021

На Азові відремонтують один з прикордонних катерів «Гриф»

На Азові ремонтують один з українських «Грифів» – нещодавно Маріупольський загін Морської охорони ДПСУ оголосив тендер із закупівлі послуг з ремонту окремих частин корпусу, пристроїв та технічних засобів.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

Аукціон було проведено 25 вересня 2020 року, а перемогла у тендері пропозиція Товариства з обмеженою відповідальністю «Азов Верф».

Вони в ході торгів запропонували за послуги ремонту 785 000 гривень, проти 850 000 гривень від конкурента – ТОВ «Судноремонтний завод».

Очікувана вартість закупівлі ж складала 1 077 902 гривень, тобто для державного бюджету України буде заощаджено 292 902 гривень.

В ході робіт буде проведено постановку катеру в доку, виконані окремі роботи із заміною елементів такелажного кріплення, ущільнення, заміна скла на надбудові, зроблено люк для доступу у машинне відділення  тощо.

Також буде проведено ремонт донно-запірної арматури, валолінії, системи газовихлопів головних та допоміжних двигунів, холодильники головних двигунів та гідравлічної лебідки.

Загалом у Морської охорони ДПСУ на Азовському морі є п’ять катерів цього типу – BG-105, BG-108, BG-110, BG-114 та BG-118.

blank
Катер “Арабат” (BG 118) в ході докової частини ремонту Фото: АСРЗ

Під час активних бойових дій у серпні 2014 року було втрачено однотипний BG-119, що був підбитий пострілом з протитанкового керованого ракетного комплексу російсько-терористичних військ. Тоді загинуло двоє членів екіпажу – командир катеру Денис Пєтухов та сигнальник, старший матрос Богдан Тищенко.

В пам’ять старшого лейтенанта Дениса Петухова у 2019 році відбувся заплив #fly_jump_swim за ініціативи тогочасного Командувача ВМС ЗС України Ігоря Воронченка.

Старт запливу почався в трьох милях від берега поряд з Одесою, доставив учасників туди вертоліт морської авіації Мі-14. Детально про це читайте у блозі організатора.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають