9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 30 Листопада, 2021

МВС України планує придбання спеціальних швидких кораблів для рятувальних операцій

МВС України потребує придбання спеціальних швидких кораблів для рятувальних операцій та гуманітарного розмінування, а також трьох кораблів більшого класу з можливістю базування рятувального гелікоптера – про це говорили з італійськими суднобудівниками.

Про це йшлося під час робочого візиту делегації МВС України на чолі з міністром Арсеном Аваковом в Італію, повідомляє сайт Міністерства внутрішніх справ.

У рамках візиту Арсен Аваков, разом з головою ДСНС Миколою Чечоткіним та контр-адміралом, начальником регіонального управління морської охорони Олегом Костуром обговорив можливість придбання спеціальних кораблів для рятувальників з одним з лідерів італійської суднобудівної галузі – T. Mariotti та Італійським державним експортним агентством.

Довідка. Цікаво, що діяльність компанії T.Mariotti «зосереджена на надзвичайно розкішному круїзному суднобудуванні, мегаяхтах та будівництві суден». Про що йдеться на її сайті. Заснована в 1928 році як судноремонтна майстерня, компанія стала верф’ю, що обслуговує найпрестижніших власників по всьому світу.

«Для нас надзвичайно важливим є розвиток нашої Державної служби з надзвичайних ситуацій та Державної прикордонної служби. І для належного реагування на ті виклики, які стоять перед нами, ми повинні забезпечити їх найкращими зразками техніки. У тому числі – спеціалізованими кораблями», – наголосив Арсен Аваков.

Очільник МВС окремо підкреслив, що іншим важливим напрямком роботи є гуманітарне розмінування, зокрема акваторії водних об’єктів.

У свою чергу голова ДСНС Микола Чечоткін зазначив, що рятувальники щоденно здійснюють чергування для запобігання та ліквідації катастроф та стихійних лих. За його словами ДСНС зацікавлена в отриманні сучасних швидкісних рятувальних кораблів, які матимуть змогу проводити рятувальні операції на воді, у тому числі при штормовій погоді, водолазні роботи, роботи з гуманітарного розмінування на воді.

МВС потребує придбання спеціальних кораблів

Крім того, ДСНС та ДПСУ висловили зацікавленість в отриманні кораблів більшого класу з можливістю базування на ньому рятувального гелікоптера. Для Державної прикордонної служби необхідно два таких корабля, для ДСНС – один.

Зазначається, що Італійське державне експортне агентство SACE може підтримати спільні українсько-італійські проєкти та забезпечити їх фінансування за рахунок кредитних коштів італійських банків та Уряду.

Окремо міністр внутрішніх справ наголосив на обов’язковій умові, у разі прийняття рішення про співпрацю з Італійськими суднобудівниками, локалізації виробництва з використанням потужностей українських підприємств та передачі їм відповідних технологій та навичок.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають