9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 30 Листопада, 2021

Морська охорона отримала швидкісні катери українського виробництва

Морська охорона ДПСУ отримала нові спеціалізовані малі швидкісні катери українського виробництва марки Brig для відділів спеціальних дій Одеського та Маріупольського загонів.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

Швидкісні катери марки Brig вже пройшли ходові випробування та поповнили корабельно-катерний склад морських прикордонників.

Регіональним управлінням Морської охорони було розроблено технічне завдання та сформульовані чіткі вимоги до майбутніх катерів: швидкість, маневреність, місткість, дальність плавання, оснащення сучасною навігаційною та радіолокаційною технікою, засобами зв’язку, ергономічність корпусу, витрат пального і т.п.

Малі катери оснащені стаціонарним дизельним двигуном, мають запас пального понад 300 літрів, максимально можуть вмістити 11 бійців, прийняти на борт в загальному 1500 кг, тобто збільшену штурмову групу в повному екіпіруванні та озброєнням.

blank
Швидкісні катери Brig Морської охорони ДПСУ Фото: ДПСУ

Катери оснащуються спеціальним трапом для підняття водолаза, що дозволить проводити підводні огляди суден, наприклад, на рейдових стоянках або у відкритому морі до заходу судна в порт. А також, в комплекті з катером Brig Морська охорона отримала трейлер для наземного транспортування катеру.

Таким чином, спецпідрозділ має підвищену мобільність і може переміщуватися для точкових дій на різних ділянках узбережжя та різних водоймах прикордоння.

На ходових випробуваннях «Бріги» продемонстрували швидкість від 32 до 35 вузлів (близько 70 км/год), залежно від завантаження.

Вже з початком нового навігаційного сезону підрозділи спеціальних дій на Азовському і Чорному морях виходитимуть на службу на нових катерах.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають