9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

Корвет Ada для ВМС України планують добудовувати на “Нібулоні”

Перший турецький корвет типу Ada в Україні будуть добудовувати на корабельні ТОВ СП “Нібулон”, яка розташована у Миколаєві.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

Відповідну інформацію повідомила голова Військово-морського підкластеру (відокремлений підрозділ громадської спілки “Морський Кластер України”), директорка НВК “Клівер” Оксана Врублевська.

“Наразі підприємство проводить на своїх потужностях роботи з ремонту та модернізації флагману українського військового флоту – фрегата “Гетьман Сагайдачний” (ймовірно, мова йде про партнерство з ДПЦК по цьому проєкту). А з 2023 року очікує турецькі корвети Ada для доукомплектування відповідно до вимог ВМСУ”, – розповіла вона в інтерв’ю виданню ІА “ОПК”.

blank
Флагман ВМС ЗС України фрегат «Гетьман Сагайдачний» проєкту 11351 Фото: Facebook/Сергій Жолонко

Де ще можна добудовувати турецькі корвети Ada?

Зазначимо, за початковими планами, добудовуванням принаймні першого корвету Ada (корпус якого наразі виготовляється в Туреччині на верфі кораблебудівної компанії STM) для Військово-морських Сил України мали займатися на приватному миколаївському суднобудівному заводі “Океан”.

blank

Наприкінці грудня 2020 року навіть повідомлялося про укладання відповідного Меморандуму між “Океаном” та Державним оборонним концерном Турецької Республіки, а весною минулого року на українському підприємстві почали роботи з відновлення сухого доку.

Однак пізніше стало відомо, що турецька STM, начебто, через невідповідний технічний стан потужностей заводу “Океан” відмовилась від співпраці з ними за цим проєктом. Після цього ймовірними новими партнерами турецьких корабелів могли стати або “Нібулон”, або ДП “Миколаївський суднобудівний завод”.

blank
Дві одиниці ВМС України – А512 «Переяслав» та А782 «Сокаль» у доку ДП «Миколаївський суднобудівний завод». Фото: Миколаїв – місто корабелів

Водночас варто зауважити, що державний МСЗ знаходиться у ще більш скрутному становищі, ніж “Океан” (фінансово взагалі в стані банкрутства), а його виробничі потужності не оновлювались ще з радянських часів.

Своєю чергою, суднобудівний-судноремонтний завод “Нібулон” хоч і має дуже сучасне обладнання (за ствердженнями експертів найбільш сучасне серед українських верфей) й може будувати судна та кораблі довжиною до 140 метрів, не має власного сухого (чи плавучого) доку.

blank

Тобто будувати великі судна “з нуля” на оновленому стапельному майданчику на “Нібулоні” можливо, а ось проводити “сухі” докові роботи з вже побудованим корпусом великого корабля – ні. Тільки те, що можна робити на плаву.

Останні новини:

Зараз читають