9.5 C
Alba Iulia
Середа, 19 Січня, 2022

Композитний плавучий док від херсонського заводу “Палада” почав обслуговувати судна в кіпрському порту

Побудований на Херсонському державному заводі “Палада” (ХДЗ “Палада”) в жовтні 2017 року на замовлення кіпрської Multimarin Shipyards Ltd. композитний плавучий док Ereneos вантажопідйомністю 7,1 тис. тонн почав роботу в порту Лімассола (Кіпр), де в перших числах січня прийняв на обслуговування перше судно.

Як повідомили агентству “Інтерфакс-Україна” в керівництві ХДЗ “Палада”, прийняте на обслуговування в новому доці судно Burch Williams належить американській компанії Tidewater, передає Національний промисловий портал.

Як зазначив співрозмовник агентства, до теперішнього часу кіпрський замовник-партнер українського підприємства вже сформував стійкий портфель замовлень на обслуговування суден, що працюють на шельфі Середземного моря.

З огляду на що ведуться сьогодні світовими компаніями інтенсивні роботи з видобутку вуглеводнів на шельфі Середземного моря, в ХДЗ” Палада “не виключають можливість подальшого розвитку партнерства з кіпрським замовником. На даному етапі сторони розглядають плани з будівництва в інтересах кіпрської компанії ще одного композитного доку для обслуговування суден, зайнятих в освоєнні шельфу Середземного моря, – повідомив він.

Як уточнив представник ХДЗ, Ereneos став першим доком, побудованим “Палада” під наглядом і на клас Американського бюро судноплавства (ABS).

Для ABS це був теж перший досвід спостереження і класифікації плавучого доку з таким поєднанням конструкційних матеріалів, – зазначив він.

Плавучий док Ereneos має максимальну вантажопідйомність 7,100 тис. тонн, довжину стапель-палуби – 120 м. Док спеціально спроектувало конструкторське бюро “Палада” для обслуговування суден освоєння шельфу (offshore vessels).

Понтон дока виготовлений з морського залізобетону на основі сульфатостійкого портландцементу, вежі – з суднобудівної сталі, що забезпечує зниження експлуатаційних витрат технічного споруди в 2-2,5 раза в порівнянні зі сталевими доками рівної вантажопідйомності.

blank
Фото: Укроборонпром

ХДЗ “Палада” на сьогодні єдине в світі суднобудівне підприємство, яке спеціалізується на будівництві композитних плавучих доків нового покоління для обслуговування суден цивільного та військового флоту. Гарантійний термін експлуатації техніки – 50 років. Серед замовників підприємства – Японія, Південна Корея, Фінляндія, Болгарія, Туреччина, Алжир, Хорватія, Франція, ПАР.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають