9.5 C
Alba Iulia
Середа, 27 Вересня, 2023

Катер “Гюрза-М” відновили після пошкоджень російським дроном і повернули на захист Очакова

Український катер проєкту 58155 («Гюрза-М») повернувся на захист Очакова після того, як був вражений російським баражуючим боєприпасом “Ланцет”.

Про це розповіли у телевипуску ТРЦ Бриз, передає Промисловий Портал.

Малі броньовані артилерійські катери від початку повномасштабного вторгнення росії успішно виконують низку визначених завдань, вражаючи надводні та повітряні цілі противника.

Арткатери не припиняють патрулювання в ближній морській зоні, в річках та лиманах, захищають важливі об’єкти морської та річкової інфраструктури та прибережної зони України, а також протидіють імовірним висадкам десантних засобів противника на узбережжя.

blank

Одним з найважливіших завдань “мбаків” є оборона пункту базування Очаків. Також вони брали участь в евакуації та висадці українських підрозділів на берег.

Через виконання задач у відносній близькості до ворожих позицій катери не раз потрапляли під обстріл російських підрозділів. Окупанти використовували РСЗВ “Град” та протитанкові керовані ракети, але за словами українських моряків не змогли нашкодити.

У листопаді 2022 року з’явилося відео, як один з катерів «Гюрза-М» був вражений російським дроном-камікадзе «Ланцет».

«Була оголошена тривога, після чого трапилося попадання в сам катер. Відбулась пожежа у ходовій рубці. Екіпаж катеру не розгубився, одразу почали гасити пожежу, нам це вдалося і розпочали перехід до пункту базування», – розповідає про подію штурман МБАКа Артем.

На бронекатері було проведено ремонтні роботи, після завершення яких він повернувся до виконання бойових завдань.

Нагадаємо, нещодавно, в кінці травня 2023 року, до складу ВМС України включили восьмий малий броньований артилерійський катер, який назвали «Буча».

Останні новини:

Зараз читають