9.5 C
Alba Iulia
Середа, 29 Березня, 2023

Херсонський держзавод “Паллада” створить екологічно чисту баржу для річкових перевезень

Фахівці Херсонського державного заводу (ХДЗ) “Паллада” в рамках програми відновлення річкових вантажних перевезень приступили до розробки залізобетонної екологічно чистої баржі-майданчика вантажопідйомністю 1 тис. тонн.

Про це повідомляє ЦТС, з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Баржа буде призначена для річкового перевезення мінерально-будівельних матеріалів, сільськогосподарської продукції, великовагових та інших масових вантажів.

“В якості основного матеріалу корпусу баржі буде використаний важкий суднобудівний бетон на основі сульфатостійкого портландцементу. Цей матеріал палладовці понад 80 років використовують при будівництві плавучих композитних доків, які експлуатуються в багатьох країнах світу”, – зазначив близьке до керівництва компанії співрозмовник інформагентства.

У зв’язку з цим він уточнив, що за оцінками ХДЗ “Паллада”, собівартість перевезення вантажів на залізобетонних баржах-майданчиках буде на 15% нижче в порівнянні з перевезеннями традиційними сталевими баржами.

Серед конкурентних переваг відпрацьовують проект, співрозмовник агентства також виділив його екологічність.

“При будівництві і експлуатації залізобетонних споруд не використовуються дорогі захисні лакофарбові покриття, тому палладовські баржі будуть екологічно чистими судами”, – зазначив він.

ХДЗ “Паллада” спеціалізується на будівництві композитних плавучих доків для обслуговування суден цивільного та військового флоту. Гарантійний термін експлуатації техніки становить 50 років. Серед замовників підприємства: Японія, Південна Корея, Фінляндія, Болгарія, Туреччина, Алжир, Хорватія, Франція, ПАР.

З квітня 2011 року за рішенням уряду України ХДЗ “Паллада” входить до складу держконцерну “Укроборонпром”.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають