9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 12 Грудня, 2023

Херсонський державний завод “Палада” успішно завершив випробування композитного автономного плавучого доку “ERENEOS”

Херсонський державний завод “Палада”, що входить до складу Державного концерну “Укроборонпром”, успішно завершив випробування новітнього композитного автономного плавучого доку “ERENEOS” проекту 50478, вантажопідйомністю 7100 тон.

Випробування пройшли у акваторії Дніпра, поблизу Херсона 22 жовтня 2017 року. Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Укроборонпром.

Проект плавучого автономного дока був розроблений власним проектно-конструкторським бюро “Палада” і побудований за 14 місяців, під наглядом Американського Бюро Судноплавства. Док був спущений на воду на початку жовтня, а вже через три тижні успішно пройшов всі випробування.

Цикл випробувань передбачав занурення доку на максимальну глибину у 12,2 метри та його підйом. Незважаючи на складні погодні умови, всі раніше заявлені характеристики плавучого дока були підтверджені представникам власника і Американським бюро судноплавства в процесі випробувань. Що є необхідною умовою для сертифікації доку Бюро, що стане першим випадком в історії суднобудування України та діяльності Бюро.

Довжина стапель-палуби дока – 120 метрів, що перевищує довжину футбольного поля. Глибина занурення доку – 12,2 метри. Понтон дока виготовлений з важкого морського залізобетону на основі сульфатостійкого портландцементу, а вежі – з суднобудівної сталі. Таке поєднання матеріалів забезпечує зниження експлуатаційних витрат дока в 2-2.5 рази в порівнянні з аналогічними сталевими доками рівної вантажопідйомності.

Після передачі власнику – кіпрської компанії Multimaine Shipyards Ltd, Cyprus, плавучий док буде відбуксований на Кіпр, де почне роботу в порту Лімассол.

Останні новини:

Зараз читають