9.5 C
Alba Iulia
Середа, 26 Січня, 2022

Фото: Як реконструюють суднобудівний завод «НІБУЛОН»

На суднобудівно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН» добігає кінця перший етап модернізації сліпу

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на прес-центр корпорації “Нібулон”.

Сліп – споруда, що представляє собою горизонтальний та похилий майданчики (стапелі), що обладнані рейковими шляхами, для спуску збудованого судна на воду та підйому суден для ремонту. Модернізація передбачає добудову підйомно-спускових та відкатних доріжок, що підніме на новий рівень суднобудівне підприємство та дозволить у майбутньому спускати та обслуговувати судна довжиною 100 м і більше в рамках допустимих розрахункових технічних норм.

На сьогодні будівництво двох стапельних відкатних доріжок № 9, 10 завершено на 90 %. На 90 % виконано і формування основи під підйомно-спускові  доріжки, довжина якої 65 м, ширина  – 25 м, висота – до 2 м. Для виконання цих робіт буде використано близько 17 тис. тонн каміння та щебеню, які укладаються в котлован, що був сформований земснарядом «МИКОЛАЇВЕЦЬ». Паралельно виконуються водолазні роботи з рівняння та трамбування кам’яної основи. Після формування основи будуть укладатися чотирнадцять залізобетонних плит з рейковими шляхами (18 т кожна).

Після виконання робіт з добудови двох підйомно-спускових та відкатних доріжок загальна довжина відкатних доріжок становитиме 710 м, а підйомно-спускових – 620 м.

Водночас вже прокладено понад 4,3 км кабельно-провідникової продукції.

На 80 % також завершено загальнобудівельні роботи зі зведення будівлі управління  підйомно-спусковими та стапельними коліями, яка, як раніше зазначалося, буде стилізована під справжній буксир та, сподіваємося, стане предметом особливої уваги гостей підприємства.  Так, наразі загальнобудівельні роботи вже завершено. На черзі оздоблювальні роботи, встановлення рубки та обшивання будівлі металом.

Зараз на суднобудівно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН» проходить змагання між суднобудівниками та будівельниками, які будуть доріжки. Їхнє основне завдання одночасно закінчити будівництво суден проекту В5000 (довжина 101 м  і ширина 17 м) та будівництво необхідних для їх спуску підйомно-спускових та відкатних доріжок. Зведення як першого несамохідного судна проекту В5000,  так і  доріжок планується завершити та спустити на воду судно до середини лютого. Таким чином, на початок навігації 2018 року нібулонівський флот поповниться несамохідним судном  вантажомісткістю 5000 т. Окрім того, на суднобудівному заводі також наразі проходить будівництво другого судна проекту В5000, що буде спущено на воду в квітні цього року.

Нагадаємо, що будівельні роботи на суднобудівному заводі виконують перевірені партнери компанії, такі як «НК БУД», «Гідротехмонтаж», «Южелектромонтаж», ФОП Кондратюк,  ПП «Владікос», «Світлолюкс-електромонтаж», а також працівники заводу.

Другим етапом модернізації сліпу буде добудова додатково ще шести підйомно-спускових та відкатних доріжок, що дасть можливість обслуговувати (спускати на воду та підіймати) судна довжиною 140 м і більше в рамках допустимих розрахункових технічних норм.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають