9.5 C
Alba Iulia
Субота, 13 Серпня, 2022

Фото: в Миколаєві відбувся спуск на воду унікального самохідного надпотужного днопоглиблювального судна

17 вересня на суднобудівно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН», як і було обіцяно, відбувся спуск другого в цьому місяці судна – унікального самохідного надпотужного днопоглиблювального судна проекту СДС-15 з символічною назвою «МИКОЛАЇВЕЦЬ».

Побачити на власні очі спуск унікального судна завітали представники польської делегації, які прибули  до Миколаєва  із  дружнім візитом.  Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу підприємства.

За словами директора суднобудівно-судноремонтного заводу «НІБУЛОН» Дмитра Горбенка, спущене цього дня судно, дійсно, унікальне, аналогів йому немає:

В принципі, йому і аналогів немає …. Це самохідне судно, яке може працювати на глибинах до 15 метрів – ковшем, фрезою та гідромолотом. Тобто воно універсальне. Для нього спеціально будуються в Херсоні дві вантажовідвізні самохідні шаланди. Тобто це буде потужний комплекс із днопоглиблення, якого сьогодні немає в Україні. Це дуже актуально для нашої країни. Була дуже складна підготовча частина, тому що і для проектантів, і для нас, це було в перший раз. І як виявилося, і для постачальників наших західних теж: ми не очікували, що у них стільки складнощів виникне при виготовленні цього досить унікального обладнання, яким оснащено судно.

Так, виявилося, що і в ЄС не готові були виготовити  ексклюзивне обладнання для такого складного інженерного судна в обумовлені терміни. Але для «НІБУЛОНа» немає нічого неможливого, і після напружених переговорів вдалося знайти спільну мову з постачальниками, тож судно спустили на воду із затримкою всього на 2 тижні від запланованого терміну.

– Якби такий проект ми будували, наприклад, у Румунії, на його будівництво пішло б мінімум 12 місяців. І тисячі поїздок, переговорів, угод, пошуку компромісів і т. д. з суднобудівними заводами Румунії. А так ми самі виковуємо своє щастя, – відмітив очільник «НІБУЛОНа» Олексій Вадатурський.

Як зауважив директор судноплавної компанії «НІБУЛОН» Олексій Лалін, земснаряд «МИКОЛАЇВЕЦЬ» зможе проводити ефективні днопоглиблювальні роботи на Дніпрі:

Це унікальне судно – самохідний земснаряд. Його основні розміри: довжина – 38 м, ширина – 12 м, і осадка – 1,6м. Це судно з потужним інженерним комплексом. На ньому встановлено екскаватор з гідромолотом, який може дробити скельні породи, а також гідронасосна станція, яка може передавати 2 тис. м3 пульпи за годину на відстань 1,5 км. Це судно дозволить поглибити Дніпро, Південний Буг, а також акваторії портів та терміналів до тих глибин, які необхідні для ефективної роботи флоту, який працює на наших річках і в акваторіях.

Окрім того, судно побудовано за найвищими європейськими екологічними стандартами: відповідно до Конвенції МАРПОЛ 73/78, Правил із запобігання забруднення з суден та Державних санітарних правил для морських суден України.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають