9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 1 Серпня, 2021

Чи є перспективи розвитку у виробництві плавдоків в Україні

 • Директор ДП «Паллада» Валерій Маломан розповів про перспективи ринку суднобудування, конкурентів і досягнення.

  Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Порти України.

  Українські суднобудівні заводи вже давно шукають можливості заробити не тільки за рахунок основного виду діяльності. Це цілком закономірно: потужності недовантажені, в середньому по Сайти Вся це не більше 40%. Так що доводиться брати замовлення з виготовлення грейферів, секцій мостів, компонентів для вітрогенераторів … І, звичайно ж, перевалювати вантажі. Херсонський завод «Паллада», скажімо, в якості стивидора спробував себе ще 16 років тому. І в минулому році вийшов на 1,2 млн тонн, що вивело підприємство в топ-25 найбільших стівівідоров країни. Директор ДП «Паллада» Валерій Маломан в інтерв’ю «Портам України» розповідає про перспективи ринку суднобудування, конкурентів і досягнення.

  Палада
  Фото: Порти України

  – «Паллада» спеціалізується на будівництві плавдоків. Наскільки затребувані плавдоків, чи можна оцінити обсяг ринку?

  – Компаній, які спеціалізуються безпосередньо на будівництві доків, в світі всього кілька. Але будують їх не тільки такі суднобудівні заводи. У той же час, потрібно сказати, що в світі будується багато доків з металу. Можливо, ми навіть єдині, хто будує доки із залізобетону. Таке будівництво може тривати довше, адже заготовленим секціях потрібен час на те, щоб остаточно затвердіти. Але металеві доки Не такі довговічні. Більш того, їх час від часу потрібно самих ставити в док на огляд. Залізобетонним доків це не потрібно, так що обслуговування стає дешевше. Інша справа, що клієнту може знадобитися док в більш стислі терміни, тоді він замовить металевий.

  – Хто ваші основні конкуренти в такому певним сегменті?

  – Металеві доки в Чорному морі будує, наприклад, Туреччина. Але основний наш конкурент – КНР, так як вартість доставки наших доків в далекосхідний регіон значно знижує її конкурентоспроможність у порівнянні з доками місцевих виробників.

  – За останні роки складалося по-різному, і був навіть перерву в кілька років, але ось в минулому році ви здали док африканського замовнику, а в цьому – вже кіпрському (в листопаді в кіпрський порт Лімасол відправився плавучий док Ereneos). Що ж стало переломним для підприємства?

  – Навіть у найважчі часи ми не припиняли роботу і вкладали всі доступні оборотні кошти в будівництво проекту. Перед підписанням контракту з південно-африканським замовником готовність проекту (плавучого дока) становила приблизно 60% (він будувався для іншого замовника, який врешті-решт змушений був відмовитися – ред.). А контракт з Кіпрської компанією полягав на момент закінчення будівництва дока для ПАР. Так що підприємство мало можливість продемонструвати замовникові не тільки «живий» продукт, а й працездатність самого підприємства.

  Фото: Порти України

  – А наскільки успіхам посприяло те, що підприємство стало входити в структуру «Укроборонпрому»?

  – Те що ми входимо до складу ДК «Укроборонпром», значно підвищує імідж підприємства, а також є свідченням надійності підприємства – не тільки як бізнес партнера, але і значно спрощує залучення фінансування для будівництва шляхом отримання кредитних коштів. Крім того постійне участь ГК «Укроборонпром» в міжнародних виставках розширює коло потенційних замовників.

  – Українські суднобудівники нерідко називають причиною того, що немає замовлень на будівництво флоту, бойові дії на сході. Ваших замовників це не зупиняє. В чому різниця?

  – Ми працюємо на тих же умовах, що й інші підприємства. Бойові дії на сході нашої країни дійсно заважає отриманню нових замовлень, особливо, що стосується Каспійського басейну (Казахстан, Азербайджан, Туркменістан). Незважаючи на зацікавленість судноремонтних підприємств цього регіону нашою продукцією, ризики пов’язані з транспортуванням через територію «недружньої» держави призводять до відсутності замовлень.

  – У ЗМІ була інформація, що прежднему замовник, якому в процесі будівництва заплатив тільки 20-відсотковий аванс. Розрахувався? І чи правда, що «Паллада» практикувала будівництва дока не під конкретного клієнта, з розрахунком на те, маркетологи знайдуть замовника?

  – Так, південно-африканський замовник розрахувався з підприємством, не порушуючи умов контракту, в повному обсязі і своєчасно. Даний проект доку – серійний, його проектна вантажопідйомність становить 8 500 тонн. Таким чином, підприємство дійсно має можливість починати будівництво не під конкретного замовника.

  Палада
  Фото: Порти України

  – Хто розробляє нові проекти?

  – Ось уже майже два роки, як на нашому підприємстві створено власне проектно-конструкторське бюро (ПКБ ПАЛЛАДА). Ми стали менш залежними з точки зору прав інтелектуальної власності (раніше «Паллада» працювала з центральним конструкторським бюро «Ізумруд»). І наш останній замовлення, для Кіпрської компанії, був повністю спроектований і побудований за проектом нашого ПКБ. Ми постійно впроваджуємо нові технології в будівництво наших доків. Використовуємо «присадки» для того, щоб зробити бетон більш надійним.

  А взагалі, в цьому проекті багато чого нового. Наприклад, клапанні засувки. Раніше була механіка, зараз – гідравліка, яку спеціально під цей проект підрядник розробив. Баластова система плавдока управляється комп’ютером, це програмне забезпечення миколаївців, групи компаній «Amico». Так що управління всіма операціями занурення і спливання повністю автоматизовано.

  Цікаво, що ми вперше проходили огляд не під наглядом Російського морського регістра судноплавства, а під наглядом Американського Бюро Судноплавства (ABS). І це перший залізобетонний док, який вони оглянули. Американцем довелося нові нормативи прописувати.

  – Нам розповідали, що ви сконструювали залізобетонні суховантажні баржі-майданчиків для роботи на річці. У ДП «Херсонський морський торговельний порт» говорили, що в подібних конструкціях тимчасово зберігати зерно навіть краще, ніж в трюмі судна. Розкажіть про проект докладніше.

  – Так, дійсно, такий проект був розроблений нашим ПКБ. І можливо він в недалекому майбутньому буде реалізований. Зараз ведуться переговори з потенційним замовником. Але поки не будемо забігати наперед, докладніше розповімо вже після реалізації проекту. Ми готові будувати плавучі причали, які можна використовувати при завантаженні. Є проект рейдової майданчики з краном і з трюмами. Для нас це перспективний ринок.

  – Крім суднобудування, «Паллада» займається ще і перевалкою вантажів. Як давно ви в ролі стивидора? Які обсяги перевалки і яка основна номенклатура вантажів?

  – Як стивидор наше підприємство працює з 2001 року. За минулий рік було перевантажено близько 1,2 млн тонн вантажів. В основному перенавантажуємо зерно, лісоматеріали, добрива, будівельні матеріали. На судна деревину і бигбеги з гіпсом. Надаємо майданчик для перевантаження зерна з менших барж на суду. Використовується грейфер, спеціалізованого обладнання у нас немає, та й глибини невеликі: біля одного причалу глибина шість метрів, ще біля двох – до п’яти, це ж добудовні набережні по своєму призначенню.

  Крім того, у нас бувають негабаритні вантажі. Наприклад, в цьому році у нас перевантажували реактори для Мозирського НПЗ. Такий реактор має масу близько 150 тонн. Він довжиною майже 21 м, більше п’яти метрів висота і ширина. Тут їх поставили на баржі-майданчика Білоруського річкового пароплавства.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  ДАХК «Артем» отримала понад $200-мільйонний контракт на виробництво ракет Р-27

  ДАХК «Артем» отримала найбільший за останні 10–15 років контракт на постачання авіаційних ракет Р-27 закордонному замовнику. Його...

  Міноборони замовило ремонт 235 радянських вантажівок

  За низкою тендерів Міноборони цьогоріч мають бути відремонтовані понад 200 вантажних автомобілів радянського модельного ряду: КамАЗ, КрАЗ, МАЗ та Урал, загалом на...

  Мінінфраструктури розраховує передати першу дорогу в управління приватної компанії у 2023 році

  Міністерство інфраструктури розраховує, що передача приватному інвестору першої ділянки автомобільної дороги в рамках пілотного проєкту державно-приватного партнерства (ДПП) відбудеться у 2023 році.

  В Одеському аеропорту відкрили нову злітно-посадкову смугу

  В Одесі завершилося будівництво нової злітно-посадкової смуги, яке почалося у 2017 році.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на КорреспонденТ.

  Для українських туристів відкрились ще 14 країн Європейського Союзу

  Чотирнадцять країн Європейського Союзу дозволили в'їзд для українських туристів в рамках ослаблення обмежень, введених раніше для протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19.

  «АвтоКрАЗ» відвантажив партію вантажівок до країни Європейського Союзу (фото)

  Кременчуцьке ПрАТ «АвтоКрАЗ» відвантажує чергову партію автомобільної техніки для іноземного замовника.Повідомляє Національний Промисловий Портал.На...

  Дослідно-проектний центр кораблебудування захистив технічний проєкт модернізації катерів типу Island для ВМС України

  Миколаївський Дослідно-проектний центр кораблебудування передав Міністерству оборони технічний проєкт, який передбачає три варіанти можливої модернізації патрульних катерів типу Island.

  У Запоріжжі встановили останню секцію прогонової будови верхової частини вантового мосту (фото)

  На будівництві мостового переходу в Запоріжжі мостобудівники встановили на тимчасові опори шосту, останню секцію прогонової будови верхової частини вантового моста.

  Зараз читають

  ДАХК «Артем» отримала понад $200-мільйонний контракт на виробництво ракет Р-27

  ДАХК «Артем» отримала найбільший за останні 10–15 років контракт на постачання авіаційних ракет Р-27 закордонному замовнику. Його...

  Великобританія списує два тральщики для їх подальшої передачі Україні

  У шотландському місті Росайт 4 серпня планується офіційно вивести з експлуатації два протимінні кораблі Королівського ВМФ Сполученого...

  Для українських туристів відкрились ще 14 країн Європейського Союзу

  Чотирнадцять країн Європейського Союзу дозволили в'їзд для українських туристів в рамках ослаблення обмежень, введених раніше для протидії...

  РСЗВ «Град» на шасі КрАЗ успішно пройшло всі випробування

  Реактивна система залпового вогню БМ-21 «Град» на автомобільному шасі КрАЗ успішно пройшла всі етапи випробувань.