9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 29 Листопада, 2021

Що варто врахувати при виборі змішувача?

змішувач

Підходить час і перед покупцем постає непросте питання про необхідність придбання абсолютно нового змішувача. Хочеться цього чи ні, але, з метою придбання необхідного виробу, всі йдуть в магазин, хоча, в більшості випадків, ніхто навіть не уявляє які можуть бути відмінності в цих сантехнічних механізмах.

Ніхто не купує змішувач заради того, щоб його просто мати – обов’язково є вагома причина. І причин, які підштовхнули до покупки зовсім небагато: або в квартирі ремонт і у ванній або на кухні потрібно встановити нове сучасне обладнання для подачі води, або ж старий змішувач став непридатним і потік.

З чого ж слід почати? По-перше, потрібно чітко знати, в якому місці буде встановлюватися змішувач. Якщо їх розглядати по класифікаціях, то можна назвати дві головні групи, які застосовуються в побуті: для ванної кімнати, і кухонні.

Конструкції змішувачів

Що стосується конструкції, то є кілька варіацій, з яких покупець може вибрати найбільш підходящу:

змішувач
  • змішувачі з кран-буксою, або вентильні – одна з найбільш традиційних систем з окремими вентилями для холодної і гарячої води; такий кран дуже доступний за ціною і його легко ремонтувати; варто відзначити, що це не найзручніша модель, адже доводиться витрачати час і воду, поки відрегулюється необхідний напір і температура води; кран-букса може бути черв’ячною (поворот на 3-4 оберти), або керамічною (поворот на 90°/180°); керамічні дорожчі і піддаються зносу від брудної води;
  • одноважільні крани – дуже комфортний, в використанні, варіант; і напір і температура води налаштовуються одним важелем, яким можна керувати за допомогою, навіть, пальця; змішувач значно економить водні ресурси, однак відремонтувати його самостійно не вийде; механізм може бути кульовим або картриджним, який більш надійний, точний і його легше ремонтувати;
  • безконтактні вироби – завдяки вбудованим сенсорам, необхідно просто піднести руку до виливу і почнеться подача води; напір і температура задаються в систему один раз і утримуються постійно; він значно економить воду, але набрати повну каструлю буде складно, адже, потрібно буде постійно тримати руку біля датчика; для ванни такий пристрій підійде краще.

Величезний вибір змішувачів на Розетці. Тут є все, що потрібно, і навіть більше.

Способи монтажу змішувачів

змішувач

Якщо в кухні кран можна встановити тільки на раковину або на стіну, то у ванній варіантів значно більше. Монтаж можна зробити на бортику ванної, плитки, на підлозі, на стіні. Прихований монтаж дозволяє заховати всі непотрібні комунікації і залишити зовні найголовніше.

Звичайно ж, прихований монтаж найбільш естетичний і привабливий. Однак, в разі поломки провести заміну комплектуючих буде складно. Тому, потрібно подбати про покупку високоякісних елементів.

Матеріали і практичні поради щодо вибору

змішувач

Латунь, без сумніву, найбільш підходящий матеріал для виготовлення змішувачів. Нержавіюча сталь теж хороша. Обидва матеріали відрізняються міцністю, зносостійкістю, стильним зовнішнім виглядом, і доступною вартістю. Краще може бути тільки бронза, але вона коштує дуже дорого.

Що стосується силуміну, пластика і кераміки, то вони недорогі і естетично привабливі. Однак, варто пам’ятати, що і служити вони будуть недовго. Керамічний кран може розбитися від удару об каструлю. Можна підбирати вироби з покриттям з хрому або нікелю. Обидва варіанти підвищують рівень гігієнічності виробу, але нікель може викликати алергію.

Існують і інші характеристики змішувачів для кухні і ванни:

змішувач
  • висота – чим вище змішувач, тим глибшою повинна бути мийка чи раковина, інакше розбризкування уникнути не вдасться; існують моделі, у яких виливи телескопічні і згинаються під потрібним кутом;
  • довжина виливу – його потрібно підбирати таким чином, щоб струмінь потрапляв точно в зливний отвір; якщо ж тип виробу універсальний або гнучкий, то цей параметр можна опустити;
  • поворот – кран для кухні повинен легко повертатися, щоб забезпечити зручне розміщення посуду в мийці; чим більше кут розвороту, тим краще;
  • фільтр – вбудована система фільтрації завжди буде подавати чисту і якісну воду; не потрібно встановлювати окремий кран.

Сучасні моделі можуть мати безліч додаткових функцій, які здатні полегшити життя користувачу. Якщо цікавлять спеціалізовані магазини, тим більше представника відомого бренду, можемо порекомендувати каталог Mixxen, де окрім власного бренду  представлені європейські бренди.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають