9.5 C
Alba Iulia
Субота, 1 Жовтня, 2022

Що таке система рекуперації тепла

В даний час використовується вдосконалена система вентиляції з використанням спеціальних пристроїв, які дозволяють істотно знизити тепловтрати взимку при витяжці відпрацьованого повітря і запобігти проникненню тепла в будинок влітку при подачі перегрітого повітря з вулиці. Цей пристрій називається рекуператор повітря.

Переваги використання рекуператора в системі загальної вентиляції:

 1. Зменшує витрати на опалення та вентиляцію (до 30…50%).
 2. Комфортний мікроклімат в будинку, постійно свіже повітря.
 3. Знижує рівень пилу в будинку.
 4. Низькі експлуатаційні витрати.
 5. Не складна установка.
 6. Обладнання довговічне.

Конструкція рекуператора

Типи та види рекуператорів ви можете переглянути тут https://heatrecovery.shop/rekuperacia. Рекуператор повітря складається з двох камер, розташованих впритул одна до одної. Між камерами відбувається теплообмін, що дозволяє нагрівати припливний потік взимку за рахунок тепла витяжного потоку, і навпаки влітку.

Що таке рекуператор?

У перекладі з латинської мови слово рекуператор означає – зворотне надходження або віддача, що стосується повітря, це означає віддачу теплової енергії, яка виноситься з повітрям через систему вентиляції. 

Принцип роботи приладу дуже простий, за рахунок різниці температур відбувається теплообмін, за рахунок цього температура повітря вирівнюється.

Система рекуперації дозволяє не тільки провітрювати повітря в приміщенні, вона значно економить витрати на опалення, оскільки ефективно знижує втрати тепла. 

Що дає рекуператор повітря?

Система рекуперації дозволяє мінімізувати відсоток змішування припливного і витяжного повітря. Сепаратори, які є в пристрої, здійснюють цей процес. Система відновлення має багато позитивних рис.

 1. Особливий тип решітки на вході повітря захищає пил, комах, пилок і навіть бактерії ззовні.
 2. У приміщення надходить очищене повітря.
 3. З приміщення виходить забруднене повітря, яке може містити шкідливі компоненти.
 4. Крім циркуляції відбувається очищення і підігрів припливних жиклерів.
 5. Сприяє кращому та здоровішому сну.

Позитивні властивості системи дозволяють використовувати її в різних типах приміщень для створення більш комфортних температурних разом з іншим вентиляційним обладнанням: https://heatrecovery.shop/

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають