9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 16 Травня, 2022

Що таке SPC Ламінат? Плюси та мінуси

Вибір нового підлогового покриття в оселю під час ремонту часто перетворюється у справжній квест для покупців, адже видів є багато, а обрати треба практичний, красивий і довговічний матеріал. Саме таким є інноваційне покриття для підлоги – SPC ламінат. Він з’явився доволі недавно, але вже встиг стати одним із найпопулярніших і затребуваних матеріалів для облицювання підлоги в квартирах, будинках, офісах, ресторанах. Тож далі ми детально розглянемо, що таке SPC чи вініловий ламінат, в чому його особливості та переваги.

З чого виготовляють SPC ламінат?

«SPC» – це скорочення від Stone Polymer Composite, що з англійської перекладається як кам’яно-полімерний композит. Із назви ми вже розуміємо, що ключовими складниками є камінь (перетертий в борошно вапняк) і полімер (полівінілхлорид). При цьому частка ПВХ складає всього 20-25%.
Попередниками SPC ламінату були лінолеум, ПВХ і вінілова плитка, але ці матеріали мали низку недоліків, яких вдалося позбутися завдяки унікальному складу та структурі інноваційного матеріалу:

  • Основа – плита із карбонату кальцію та полівінілхлориду;
  • Декоративний шар, який відповідає за естетичні характеристики – фотодрук;
  • Верхній захисний шар – забезпечує довговічність декору і плити в цілому.

В деяких моделях є це й нижній шар під основою – підкладка, призначена для покращення шумоізоляції.

Переваги та недоліки вінілового ламінату

Основні переваги SPC ламінату зумовлені тим, що 75-80% його основи складає подрібнений натуральний камінь:

  • Зносостійкість – поєднання полімеру і карбонату кальцію за міцністю та щільністю не поступається керамограніту, тому покриття для підлоги з легкістю витримує будь-які навантаження і зберігає привабливий зовнішній вигляд та якісні характеристики.
  • Вологостійкість – жодна складова композитного ламінату не вбирає вологи, а саме надмірна вологість є ворогом класичного ламінатного покриття. Кам’яно-композитний матеріал не має цього недоліку та підходить для укладання у ванній кімнаті, на кухні.
  • Вогнестійкість – вінілові планки не бояться впливу високих температур, на них не залишається слідів від гарячих предметів , а в разі пожежі матеріал не виділяє шкідливих речовин.
  • Легкий монтаж і демонтаж: замкова система значно спрощує укладку, до того ж кам’яне ламінатне покриття не примхливе до виду та стану чорнової підлоги: його можна монтувати на бетонну чи гіпсову стяжку, фанеру тощо, допускається перепад до 5 мм на два погонні метри.
  • Сумісність із теплою підлогою. Ця низькотемпературна система опалення набирає популярність у нашій країні і SPC ламінат можна на неї укладати, адже він добре проводить тепло, а у випадку виходу системи з ладу підлогове покриття легко демонтується і вкладається повторно.
  • Звукоізоляція: навіть моделі без шумопоглинаючого шару значно «тихіші», ніж інші покриття із замковим методом укладання. Покращити цю характеристику дозволяють ще й спеціальні підкладки.

Значних недоліків у SPC ламінату немає. До мінусів зараховують ціну, але фактично вона не вища за вартість якісного традиційного ламінату. Також зазначають, що композитна плита може розколотися від сильного удару, проте, жоден інший вид покриття для підлоги теж не може похизуватися стійкістю до такого механічного впливу.

Сфери застосування кам’яно-полімерного ламінатного покриття

SPC ламінат можна укладати практично у кожній кімнаті дому чи квартири. Багатство декорів дозволяє підібрати покриття під будь-який інтер’єр, а завдяки стійкості до вологи композитний матеріал можна монтувати у санвузлі, на кухні чи в коридорі.

Оскільки допускається монтаж на площу 600-650 м², кам’яний ламінат – це відмінне рішення для великих комерційних приміщень, офісів.

При виборі важливо орієнтуватися на клас зносостійкості, адже від нього залежить товщина захисного шару, стійкість до стирання та навантажень. Для оселі можна купити матеріал класу 32, 33, 42, а для офісного приміщення, торгівельного чи розважального центру підійдуть класи 54 і 55. Окремі види можна укладати не тільки на підлогу, а й на стіни. Інформація про це зазвичай вказана в описі до товару.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають